Stará korespondence

Ahojky brášci !

Datum: 06.06.2013 | Vložil: Heidi

Konečně přestalo pršet!! Alespon u nás, jsem každý den rozmáchaná z toho lítání po venku, asi to bude tím , že mám takové krátké nožičky....Přejeme si už sluníčko, tak at je hezky. Na té sobotní výstavě také jen lilo, a tak už by bylo fajn, se proběhnout v suché trávě!!!
S páníčkem už 14.dní cvičíme odložení, no je to dost náročný , hlavně pro páníčka, a jeho nervy. Já vlastně nic nedělám, jen ležím, a musím počkat až si páníček pro mne přijde. Ale musím to pochopit, a někdy je to složitý "překlad" mezi lidskou řečí a tou naší psí.
Zdravím všechny své brášky a také do Říše divů.
Ps" bylo by prima si někdy udělat společnou fotku, tedy myslím já a mí 4.brášci. At máme památku na stáří, aby jsme měli co ukazovat svým vnoučátkům.....
Ahoj Heidi

-----------------------------------------------------------------------------------

Zpráva bráškům

Datum: 20.05.2013 | Vložil: Heidi

Ahoj všichni, tak to mám v " kapse", myslím tím Jarní zkoušky vloh!
Máme s páníčkem z toho velkou radost, že se mi to povedlo.A to měli pro nás malé vzrůstem , né moc příznivé podmínky pro hledání, a navíc ráno ještě lilo jak s konve, tak to vše se ještě ztížilo. Ale ted už vim, když mi řekli, že jsem sice malá , ale šikovná. Musela jsem se o tu radost podělit, a napsat vám to.
S pozdravem hezkého dne přeje všem svým bráškům vaše sestřička Heidi.
PS: když nám to vyjde , tak by jsme se mohli toho 1.června podívat za vámi do Prahy do Kunratic.Budu se těšit. Heidinka.

-------------------------------------------------------------------------------------

Re: Zpráva bráškům

Datum: 20.05.2013 | Vložil: Beník

Jupííííííííííííííííííííííííííííííí, jooooo, Heidinko, jůůůů, ty jsi ale šikovná holka !! Měla jsi paraple, když lilo jako z konve ? Týjo, vlohy, to je síla, no jasně, malá, ale šikovná ! Tak moc gratuluju a co jsi hledala, páníčka ? :-)) Bezva, to já nevím, jak by to bylo se mnou, panička mi pořád vyhrožuje, že když nebudu poslouchat, půjdu do školy. Se picnu, to budu muset mít penál a pastelky ? Tak se snažím, fakt že jo, ale někdy to prostě nejde, já za to ani nemůžu, prostě je to silnější než já a pak nějaký to "čekat" prostě přeslechnu, proč hned musím do školy. Jůůů, ale zase bych dostal vysvědčení, no jak se tak znám, asi by byla ředitelská důtka..., ne, nekouřím na záchodě, ale o přestávce bych asi sežral všem spolužákům svačiny. ... No tak uvidíme. Heidy jsi skvělá a jsem na tebe pyšný, musíš to také napsat Veronice a Fikovi, mamče a Čendovi. To budou koukat !! Tak se zatím měj, doufám, že nemáš z těch vloh rýmu, moc tě zdravím a zdravím všechny jezevčíky, zvlášť ty hrubosrsté !! Ahoooooj ....

--------------------------------------------------------------------

Jarní svod psů

Datum: 01.05.2013 | Vložil: Heidi

Zdravím Beníka a všechny své brášky.
Dnes, na 1.máje, se konal u nás Jarní svod loveckých psů, kterého jsem se zůčastnila. Bylo tam spoustu pejsků, a já byla bezpečně nejmenší ! Jediný " trpaslík na okrese" . Jeden neurvalý chlap, se ptal mého páníčka, jestli nejsem nějaká hračka? Taková drzost, kdybych mohla tak ho kousnu, ale sem nad věcí , jezevčí klidná holčička, co jí jen tak nic nerozhází.Na hodnocení jsem dopadla dobře, nemám žádné vady, a mám to černé na bílém. Tak zápis do školy mám za sebou, a ted mě čekají Jarní zkoušky vloh. Pojedu na ně s páníčkem ale až 25.května a to do Náchoda, kam mě přihlásili. U nás nemůžu, protože jak jsem minule předvídala, tak jsem to před týdnem "dostala". No a tak se hárám už týden, a ještě tak 2.týdny nemůžu na žádné zkoušky, nebot by ostatní čtyřnozí kluci ze mě akorát zblbli, a já bych byla vítěz!
Pošlu také pár fotek ze svodu. Zdravím všechny brášky a také do Říše divů!
Ahoj Heidinka

-------------------------------------------------------------------------------

Re: Jarní svod psů

Datum: 10.05.2013 | Vložil: Beník

Heidy, no jo, je vidět, že už jsi velká holka. Týjo do Náchoda, tam chodil můj páníček do školy. Tak jarní zkoušky vloh v Náchodě, to si užiješ, zámek, hotel Beránek, jestlipak tam ještě je ? Heidy a to jsou teď jarní zkoušky a v létě budou letní a v zimě zimní ? Na zimní nechoď, víš, že by jsi musela mít zase nějakou bundu a to je otrava. V každém případě pozdravuj Náchod a na neurvalé chlapy se vykašli, nestojí ti ani za to kousnutí ! Měj se krásně, pozdravuj páníčky a já zdravím do Říše a všechny jezevčíky, zvlášť ty hrubosrsté !

-----------------------------------------------------------------------------------

Re: Re: Jarní svod psů

Datum: 12.05.2013 | Vložil: Heidi

Ahoj Beníku a brášci !
Na vysvětlenou " Jarní zkoušky" , jsou zkoušky vloh, je to hlavně o tom s čím jsme se jako pejsci už narodili. A co máme po mamce a tatínkovi. Je to o tom jak vytrvale sledujeme různé pachy a stopy zvířat v přírodě. I když nejzajímavější pachy se pro mne skrývají doma v kuchyni a ve špajzce.Kde mi schovávají moje" ňaminky."
Pak je to trošku o kondičce , takže musím trochu běhat, trošku poslouchat, cení se jak pejsci reagují na povely páníčka a jeho píštalky. Na tu se musím vrátit. Je to docela jednoduchý systém Beníku, páníček jde se mnou ven když jsem hladová, nejlépe před večeří , pouští mne na pole běhat, a při přivolání dvakrát krátce pískne, a podřepne si. Naznačí mi rukou že něco pro mne má, a já už vím že jeto určitě něco dobrého, tak k němu radostně letím, a dostanu pamlsek. A tak se to opakuje , a já se pak ráda k páníčkovi vracím, i když jsem od něho na poli i někdy velmi daleko.
Pak se ještě na zkouškách hodnotí jak štěkáme, respektive jak jsme hlasití. Nejlépe na stopě.To mi jde a nejde. Někdy štěkám, a někdy nehlesnu. Jsem asi náladová holka. Další věc je na zkouškách stopa vůdce/pána/. To mě rozhodčí podrží v náručí, páníček se mi schová, a já ho musím najít. Tady je to o tom, jak svého páníčka postrádáme, a já jsem u něho "co by dup". A na závěr se zkouší vodění na řemeni u levé nohy, docela to taky jde. Příští sobota rozhodne, jak se mi povede v tom Náchodě, stát se může všelicos, a jak říká má panička, nejdůležitější bude, abych se tam v tom Náchodě neztratila, a nezaběhla se někam, třeba do Polska. Ale mám mezinárodní čip, tak mě Interpol snad najde.Mějte se fajn, všichni mí brášci, také zdravím všechny do Říše divů, a za týden se ozvu, jak jsem dopadla. Vaše Heidi.

---------------------------------------------------------------------

" jarní výcvik" !

Datum: 26.04.2013 | Vložil: Od Heidinky

Ahoj Beníku a všichni z Říše divů !
Tak konečně je tady jaro!! V plné síle svítí sluníčko, na které jsme tu předlouhou zimu tak čekali. Ted se teprve ukáží naše " jezevčí dovednosti ". Už nejsou nikde hluboké závěje, tak můžeme venku běhat a slídit jako blázni !Můj páníček zjistil, že i když jsem malá jako lasička, tak mám takové sprinty, že by mě v žádném případě nedoběhl! Jezdíme s s páníčkem 3x týdně asi 15.km. do jedné obce /Žichlínek, /, kde máme dovoleno od místního správce pozemku, chodit a trénovat slídění na jejich jetelištích, která jsou plná zajíců. No to je prča, nejen že zajíci jsou většinou větší než já, tak nemají ze mne ani tolik strach, a utečou až se k nim teprve přiblížím zblízka. Oni pak odhopkají pár skoků, a já já je pronásleduju takovými sprinty, a jsem za to chválena. Zájem o stopu prý mám velikou, radostně slídím a vyhledávám různé pachy. Jen to štěkání. Štěkám/hlásím/ dost,jen to musím dát do toho správného pořadí.Na lišku i divočáka štěkám vytrvale, ale zajíci mě moc nejdou, tam začnu až po chvíli, a spíš ze vzteku, že je nemůžu doběhnout. Ale i to je moc dobrý, a páníček má ze mne velkou radost.
11.5.jsou totiž na tom revíru jak jezdíme trénovat na jetel pořádány Zkoušky vloh, a já doufám že se s úspěchem zůčastním.Ve středu jsem pronásledovala zajíce tak vytrvale, že jsem zmizela až za obzor lánu s jetelem, a páníček byl úplně strachy bez sebe, protože jsem nikdy takhle daleko neběžela. Byla jsem pryč asi tak 7.min, a pak jsem se vracela po stopě k němu. Měl ze mne obrovskou radost, a dokazala jsem mu, že se mu po vlastní stopě vrátím zpátky.Tak uvidíme jak to dopadne, páníček má jen trochu obavu, aby mne nepřekvapily ty /ženské problémy/, a já se nezačala hárat. To by bylo po zkouškách. Ale nedalo by se nic dělat.Tak uvidíme. To máte vy kluci Beníku lepší, že vás nic nemůže zaskočit.
Tak já budu končit, zdravím všechny své brášky a také Veroniku a všechny do Říše divů.
Vaše Heidinka

-----------------------------------------------------------------------------

Pro zájemce o výstavu

Datum: 16.04.2013 | Vložil: Čenda

Ahoj

------------------------------------------------------------------------------

Re: Pro zájemce o výstavu

Datum: 16.04.2013 | Vložil: Čenda

Ahoj všichni,

nějak se mi to odeslání zprávy zvrtlo ;-)

Píši vám na základě setkání mého páníčka s Falkem a Tobíčkem (ahoj kluci, příště už přijdu taky). Účastním se výstav v Litoměřicích, dne 25.5., pouze jako divák - pozor, uzávěrka je již 20.4.! a NV v Mladé Boleslavi dne 24.8, kde proběhně moje česká výstavní derniéra. Takže kdokoli budete mít zájem, rádi vám na těchto výstavách pomůžeme či s čímkoli poradíme.

Obě tyto výstavy patří k nejhezčím v ČR - spousta travnatých ploch, stánků atd. Takže to berte i jako tip na pěkný sobotní výlet. V Boleslavi navíc rozhoduje náš nejoblíbenější rozhodčí - je velmi objektivní (tzn. nezajímá ho kdo pejska vystavuje), všechna rozhodnutí hlasitě komentuje, což je pro začínající vystavovatele super a má snahu začátečníkům pomoci a poradit.

Ahoj a pac

Čenda

------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj všichni !!!

Datum: 12.04.2013 | Vložil: Heidi

Už se blíží doba a bude nám 7.měsíců ! , "rosteme " jako z vody, i když já už moc nerostu......Včera byli se mnou páníčci u veterináře, kde mi dávali " čip " ! Tak už jsem očipovaná!Ted o mě všichni budou vědět , všechny tajné služby v této zemi i celé evropě. Nepočítám sice , že bych se tak daleko zaběhla, ale má panička bude klidnější, už umím obstojně běhat, a jen tak někdo mě nedožene! S páníčkem trénujeme "slídění" , a prý mi to jde moc dobře. Jsem sice malá , ale prý šikovná. U veterináře mě vážili, a měsíc od posledního vážení jsem nic už nepřibrala, tak se má váha zatím zastavila.
Vážím něco mezi 4,30 Kg - 4,4 Kg ! Třeba ještě povyrostu, uvidíme. Panička tvrdí , co je malý to je hezký, a u mne to platí prý dvojnásob. Za to můj hlasový projev je tak veliký, že by se za něj nemuseli stydět ani větší pejsci. 1.května jedou se mnou na Jarní svod štěnat .Tak to bude má první společná psí akce. Ještě se musím do té doby doparádit, stihnout kadeřníka, pedikůru a možná i kosmetiku, abych se vyjímala, nejen tím že jsem nejmenší, ale také nejhezčí.
Mějte se všichni fajn, zdravím své brášky a také všechny do Říše divů !
Vaše Heidinka !

-----------------------------------------------------------------------------------------

Re: Ahoj všichni !!!

Datum: 14.04.2013 | Vložil: Beník

Jůůů, Heidinko, to je bezva, že tě najdou i když se zatouláš do Evropy, taky se na ten čip chystám i když abych pravdu řekl, do Evropy se asi nevypravím, miluju Prokopák. A máš pravdu, co je malý, to je hezký Tý jo svod štěňat, taky bych šel svádět fenky, ale páníček říká, že jsem na to ještě moc malej. ... A ten kvíz, bingo Heidy, je to páníček a neboj, taky jsem byl pěkně zablácenej ..

---------------------------------------------------------------------------------------------

" odpoved na kvíz "

Datum: 27.03.2013 | Vložil: Heidi

Teta Anežka to asi nebude, Strakonický dudák je hodně vzácná věc, tak jediný co zbývá je asi " zablácený páníček". U nás bývá kromě zabláceného páníčka, taky zablácená Heidinka!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Včera jsme měli půůůůl roku !!!!!

Datum: 17.03.2013 | Vložil: Heidynka, Beník,Falco,Haryk a Tobík

To je věc! Zdravím všechny své citované brášky , a také do Říše divů ! V sobotu jsme měli 6.měsíců co jsme na světě . My jsme byli u veterináře, aby mě koupili nějaká antiparazitika na jaro, až začnou vylézat ti odporní klíštáci, /měli je tedka v akci/. a také nějaké prášky na bříško, respektive na odčervení. Ty potřebuju taky, hlavně že někdy připomínám chodící vysavač. A zhltnu na co přijdu. Musejí mě pořád hlídat. U pana doktora jak chodíme , měli takový graf, na porovnání věku psa , roztříděno podle velikosti plemene, v porovnání se stářím člověka. A tak mi řekli, že šest měsíců jezevčíkovitého věku = věku 15.letého člověka. Takže jsme vlastně v pubertě!!! Proto tak neposlouchám, a dělám si co mi vyhovuje nejvíce. Jsem stejně stará jako má dvounohá ošetřovatelka Míša, také má 15.roků. Naše rodina se tedy rozrostla už o třetího pubertáka, /pubertačku/. Mí páníčci to musejí jen přežít. Jinak je vše fajn, a už se nemůžeme dočkat jara.Zatím je pořád u nás zima, sníh je sice už pryč, ale mrzne stále. Tak musím pořád nosit bundu, nebo svetr. A nakonec, abych nezapoměla, mě nechali na veterině přesně převážit, tak můžeš Beníku zapsat, že jsem vážila 4,2 Kg !!! to jsem pěkný kousek, že jo. S takového malého nic, jsem vyrostla v krásnou psí slečnu, a všude kam přijdu tak se za mnou otáčí.
Mějte se všichni fajn, a zdravím všecky jezevčíky i jejich páníčky
Vaše Heidy.!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Včera jsme měli půůůůl roku !!!!!

Datum: 18.03.2013 | Vložil: Beník

Heidynko, ty naše krásná psí slečno, to máš bezva, že vás je doma tolik puberťáků, to si pokecáte, co, a všechno to spolu proberete. .. No jasně, nevím jestli to neposlouchání je tou naší pubertou, ale mně se taky nechce moc poslouchat. Je fakt, že někdy se mi něco povede a to pak páníček říká, že vyvěsí prapor, ale ještě nikdy jsem ho prapor věšet neviděl. Ale přesně vím, co mám udělat, když slyším cinkat misku, to vím, že se mi připravuje jídlo a za jídlo bych dělal třeba i kotrmelce... Aha, tak dáme zase tabulku naší hmotnosti v době pubertální ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Včera jsme měli půůůůl roku !!!!!

Datum: 18.03.2013 | Vložil: Tobík

Ahoj Heidinko a bráškové.S tou pubertou to bude asi pravda - doted jsem prý byl hodné štěnátko a teprve teď začínám trhat pelíšek a hračky,venku moc neposlouchám,všude,kde to znám,tak si připadám jako velkej chlap a nechce se mi čekat na páníčky.Lýtka se mi už zapalují několik týdnů(jen mi místo psí slečny stačí pelíšek - paničce se to moc nelíbí,že to musí pořád prát).Zoubky už mám vyměněné všechny a tak mám větší chut k jídlu.Vážím 4,50 kg.Venku bych taky nejraději slupnul všechno co najdu,ale páníčci hlídají.Byli jsme se podívat na cvičáku,když nás viděla paní cvičitelka, tak byla moc ráda - také má jezevčíka.Jen říkala,že nám to dá velkou práci a bude to chtít hodně trpělivosti.Byla to legrace a nejvíce se mi líbily překážky, ostatním pejskům se do toho moc nechtělo. Joo a taky už jsem konečně otrimovaný,dělala to moc hodná paní a nic to nebylo.Moc mě chválila,jak jsem byl hodný a dostal jsem i šunku a pěkně se se mnou mazlila.Beníku na fotce ti to moc sluší,jako bych koukal do zrcadla.
Všechny zdraví Hugo Tobias alias Tobík

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

To musíte vidět !!

Datum: 08.03.2013 | Vložil: Beník

Heidynka cyklistka ! To se podívejte do Fotogalerie. Jůůů, ta to má na těch řídítkách parádní !! Heidy, zeptej se páníčků, kde se ten cyklopelech dá koupit, můj páníček taky chce, abych s ním cestoval na kole a pořád přemýšlel jak to udělat. Ty to máš parádní, to budou projížďky, viď !!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: To musíte vidět !!

Datum: 08.03.2013 | Vložil: Heidy

Ahoj všichni, odpovídám na dotaz Beníka. Tu tašku na kolo jsem dostala k Vánocům, nejlevněji vyjde na web.stránkách * ZOOFAST.CZ , v sekci psi, podsekce přepravky a příslušenství. Jmenuje se to TRIXIE Front box- přepravní box na kolo. 38x25x25 cm. je to do 6.kg. /píšou v návodě/. A cena je 758 Kč , a poštovné se neplatí, protože od ceny 700.Kč je zdarma.
Pak mají ještě větší, s lepším a bytelnějším držákem na řídítkách a jmenuje se Trixie Front Box De Luxe 43x26x26 cm. Ten je ale na portále Nejlepší ceny - s bytelnějším držákem na řídítka a větší váhovou nosností do 7.kg. A jeho cena je okolo 1200 Kč. Uvnitř je zádržnej systém s karabinou, a ten se připne pejskovi na obojek tak, aby mohl volně se dívat ven, ale ne tak aby mohl vyskočit ven. Např kšíry, si myslíme že nejsou moc vhodné, a nebo je zkrátit na minimum. Ze začátku to chce zvykat na tento cyklopelech, a třeba v něm Heidynka seděla doma v obýváku a dívala se z toho na televizi, nebo v něm usnula. Pak jsme s kolem chodili pěšky a uklidnovali jí, později vyrazili na výlet kde není moc rušno. Ale myslím, že se rádi vozí. a to všichni jezevčíci.Na léto to bude fajn, tak se dostaneme k lesu rychleji, ekologičtěji, a mě nebudou tolik bolet tlapky, než tam dojdeme.
Heidynka, zdravím všechny brášky, a taky do Říše divů !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Re: To musíte vidět !!

Datum: 08.03.2013 | Vložil: Heidy

a abych nezapoměla, na stránkách ZOOHITU , mají i brýle pro psy , jsou odolné UVzáření a jsou suprové! Páníček je zatím ještě nekoupil, ale líbí se mu./stojí 500Kč !/Helmu pro psy nemají, ale říkali mi, že bystačila půlka kokosového ořechu a přitáhnout gumičkou pod brsdou.
pá Heidinka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Re: To musíte vidět !!

Datum: 09.03.2013 | Vložil: Beník

Supééééééééér, hned to páníčkovi budu tlumočit, jůů, bezva jsi mi to všechno popsala, díky, na ty stránky se mrkneme a určitě s tím něco provedeme, mooooc děkuji a těším, se na nový cyklopelech, taky se z něho nejdřív budu dívat na televizi !!! :-)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

"ROZPOZNÁVACÍ KVÍZ"

Datum: 28.02.2013 | Vložil: Heidi

na obrázku jsou beníkovi první zuby !!! I když vypadají jak mořští živočichové.
My jsme žádné nenašly, Heidinka je zřejmě snědla, vzhledem k její velké"žravosti", se ani nedivíme.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: "ROZPOZNÁVACÍ KVÍZ"

Datum: 28.02.2013 | Vložil: Heidinka

omlováme se Beníkovi za to , že jsem ho napsala s malým písmenem na začátku!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: "ROZPOZNÁVACÍ KVÍZ"

Datum: 01.03.2013 | Vložil: Beník

...Anoooo, Heidynko, jasně, B je správně, jupííí, chytrá holka, jsou to moje zoubky, největší radost z toho, že mi vypadly má páníček, prý konečně jsou ty jehličky pryč :-) No jo, taky se našly jenom tři. Holka naše šikovná, mně taky tak chutná, ... všechno ..., ráno, když se probudím už se nemůžu dočkat, kdy něco zacinká v misce. Ale to je asi normální, pořád jsme přece ve vývinu. Páníčkovi taky tak chutná, říká, že je taky ve vývinu :-)) Tomu moc nevěřím, páníček už by mohl být přece vyvinutý, ne ? ... Jinak si žiju dobře, už se nemůžu dočkat až bude nějaká ta travička i když sníh mě taky děsně bavil. Venku pořád až tak moc neposlouchám, jsem prý třeštiprdlo. Ale podaří se mi občas na zavolání počkat, podaří se mi na požádání sednout. To vodítko mi vadí, protože chci běhat bez něj, ale to páníček říká, že kdyby mě pustil, chytil by mě asi až někde na Václaváku u koně. Tak krásně vlaje za mnou a je spokojený, když se mi aspoň na chvíli podaří jít spořádaně a pomalu. Tak to spolu pořád dokola cvičíme. No jo, musí holt mít se mnou trpělivost, to se nedá nic dělat, hlavně, aby už bylo trochu hezky .. Tak se Heidynko měj, pozdravuju tvoje páníčky i páničky našich brášků, pozdravuju brášky a všechny tety z Říše, pozdravuju Fíka, mamču i Čendu a také Veroniku. Mějte se všichni fajn a těšíme se společně na jaro .. !!! Jůůů, to už brzy bude !! Ahooooj všem jezevčíkům a dsnosrstým zvlášť !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak nám bylo už 5 MĚSÍCŮ !!!

Datum: 19.02.2013 | Vložil: Heidi

Ahoj všichni brášci a taky zdravím do Říše divů.
Bylo nám už 5 . měsíců. To to letí , a věřte nebo ne, páníček mne včera nechal přesně zvážit , na poště. Mají tam digitální přesnou váhu, a měla jsem bez pár deka 4 Kg !!!! Už jsem teda pěkně velká, takový obchodní balík.
Tento víkend mne doma Míša zkoušela trimovat, Veronika nám radila na dálku co a jak, a myslíme si že se nám to docela povedlo. Však si také fotku otrimované Heidinky dala Veronika na svůj web.Kdo máte zájem, tak se tam mrkněte , no sluší mi to. Ale jinak, jsem takové malé potrhlo, nevím proč ale dostala jsem v nestřežené chvíli chut na kůru , co je na dřevu u našich krbovek. Dokonce jsem i nějakou spořádala, a to pak později poznali všichni , když jsem se poblinkala do svého pelíšku.Budu končit, dnes jsme celý večer s páníčkem odhazovali sníh, a tak jsme všichni z toho velmi unaveni. Nejvíce já !? vaše Heidi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Tak nám bylo už 5 MĚSÍCŮ !!!

Datum: 20.02.2013 | Vložil: Čenda

Ahoj Heidi,

viděl jsem Tvé nové fotky na Veroničiných stránkách. A musím říci - jsi opravdu moc, moc krásná jezevčí slečna.

A ještě pro Tvou paničku - trimování jste zvládla opravdu parádně, gratulujeme! Víme že to není žádná legrace - my (tedy má přítelkyně, abych byl přesný) také Čendu trimujeme sami, pouze na výstavy nám to pomáhá "doklepnout" jedna velmi zkušená chovatelka.

Heidi, 4 kila jsou v pohodě. Mezi námi, na pražských poštách jezevčíky neváží, musíš mít tam u vás doma pěknou protekci ;-) A kůra je dobrá - to máš asi po mně.

S pozdravem všem

Čenda

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak a zase jednou já !

Datum: 04.02.2013 | Vložil: Beník ...

Ahoooj, zdravím všechny brášky, zdravím setřičku, Veroniku, specielně mamču a taťku Čendu, Fíka a všechny z Říše divů. Mám novinky, jůůů to budete koukat ! To byl zase den !!! Všechno napíšu do sekce "Můj deníček 2013" tak si to nezapomeňte přečíst ! Zatím pááááá !

-----------------------------------------------------------------------------------

Re: Tak a zase jednou já !

Datum: 05.02.2013 | Vložil: Heidi

Ahoj Beníku , a všichni brášci .! " taky mám drobný příspěvek" . Dnes a vlastně celý tento týden mají u nás děti jarní prázdniny.A tak jsem dnes vycestovala společně s Pájou a Míšou a páníčkem směrem na Orlické hory.Jeli jsme lyžovat !! Holky se celý den sjižděli sjezdovku , a já podnikla s páníčkem výpravu do okolních kopců a lesů. Tam bylo sněhu !!! Statečně jsem se prokousávala závějejimi, někdy jsme šli kousek po lyžařských cestách, někde po ochozech pro zvěř. V těch kopcích žije zvěř "vysoká"čili jeleni. Jak mi bylo vysvětleno.To je prý úplně jiné než srnky, co vídávám za vesnicí.Ale žádné jsme neviděli, škoda, zvěř je ted prý dost rušená , tak je spíše vidět za soumraku , nebo brzo z rána. To jsme ale už dávno , v teple u krbu. Tak snad uvidím jelena v létě!? To je příhodnější počasí, a dá se dlouho sedět venku, aniž by mě zábli tlapičky. Jo Beníku, panička mi koupila ve zverimexu nějaké "speciální" kleštičky na drápky. A Míša mi dělá doma manikůru. Už jsem si na to docela zvykla.Tak už budu končit, pozdravuju všecny brášky i mé blízké do Říše divů. Tak ahoj ....Heidi

----------------------------------------------------------

Ahoj všichni + specielně pro Haryčka

Datum: 01.02.2013 | Vložil: od Taťuldy

Všechny vás tímto po cca. měsíci zdravím! Díky všem za super nové fotky, já i má smečka je máme velmi rádi. Všichni jste moc krásní! Držte se a pěkně si své páníčky vychovejte ;-)

Haryčku - můj páníček (on je trochu lechoch) se konečně domluvil s paní od skorobrášky Alfréda. Byla moc nadšená že mají v Olomouci příbuzného a ona i Alfréd by vás chtěli moc poznat! Takže Haryčku, bukud máš stále zájem, pošli prosím e-mail na L.prudky@seznam.cz . Páníček obratem (na to už dohlédnu) pošle kontakt na Alfréda.

S pozdravem všem

Čenda

--------------------------------------------------------------------------

pokračování !

Datum: 29.01.2013 | Vložil: od Heidi

...ještě jsem chtěla napsat, že jsem Benikovi poslali mé nové fota ! Mám zas novou bundu !!! Už třetí , a konečně zelenou !! Jsem holka, no za chvíli budu mít opravdu šatník! ale nemůžu chodit s bundou, ze který mi leze zadek! Já se pořád natahuju, a páníče mi říká že mám tvar chodícího turistického salámu.Má panička, a to se picne te , mi sehnala tuhle pěknou zelenou bundu v psím "hrabáku", ano je to fakt, nejen second handy pro lidi, ale u nás mají i pro psy!!
Bylo to 3x levnější než nová, a jestli mi zas za měsíc či dva mají koupit další tak je to úsporný. Jen jsme to vyprali, nevím kterej hafan to přede mnou nosil, ale sekne mi ne !! Tak už budu končit, zdravím všechny své brášky, jejich páníčky a taky pozdravy domů, do Říše divů Veronice.

Ahoj , Vaše Heidi

----------------------------------------------------------------------------

Ahojky brášci !

Datum: 29.01.2013 | Vložil: Od Heidi

Zdravím vás všechny, a tak jsme zas tady ! Dnes jsem se dočetla , že jsi byl Falco na " cvičáku". Tak to je supr, taky jsem tam byla zatím jen ale jednou, a to už je před Vánocema.Ale určitě tam ještě zavítám, sice mí páníčci určitě stejně jako všichni "bojují" s časem, a tak kolotoč, práce, domácnost , les a tak na cvičák zatím nebylo moc času. Ale schvaluju ti to , určitě je to výchovný , nikde nepotkáme tolik pejsků, jako tam. A ještě k tomu si tam můžeme zahrát různé hry, které nás vedou k poslušnosti. I když poslušnost je zrovna věc, co není moje nejsilnější stránka. Hodná sem , to jo, ale kdo by měl plnit doslovné příkazy, když se mi zrovna chce dělat něco jiného.Ale já to vím, ale udělám to , až to uznám za vhodné. Názorně, např. celé odpoledne, pobíhám volně po lese, nikde nikdo, jen občas nějaké srnky, a spousta stop. Nikde žádná auta, žádné lidi a se ani nevzdaluju od páníčka víc než 20-30.m a spíš si ho hlídám , aby se neztratil. A poslouchám.A když se vrátíme na kraj lesa k autu, tak jak mávnutím proutku, přestávám poslouchat, a ve vesnici i u silnice musím být na vodítku! Tam už je to nebezpečný, a tak ten cvičák vřele doporučuju !!! Ještě jsem B

--------------------------------------------------------------------------------

Návstěva psí školky

Datum: 29.01.2013 | Vložil: Falco

Ahoj kamarádi, představte si, co jsem zažil tenhle víkend! Jednou takhle v sobotu jsem si naplnil svoje malinké bříško hovězím masíčkem z konzervy. To já mám totiž stokrát radši než granulky - vždycky když se ženu k mističce a najdu tam granulky, jsem hrozně zklamaný a dělám na páníčky smutné oči a oni mi příště do mističky dají masíčko, to jsem mazaný jezevčík, že jo? Ale psst, jim to neříkejte, že jsem takový malý syčák. :-) No ale abych vám pověděl to nejdůležitější! Tak jsem se v sobotu napapal a vidím, že páníček sundavá mojí cestovní tašku, tak si říkám, hurá, jede se do lesa na procházku. Jeli jsme teda trochu dýl než normálně, ale to mě nijak nezarazilo, protože jsem si po tom obědě pochrupkával. Ale bráchové a sestřičko, to byste nevěřili, kam jsme dojeli! Tomu místu se prý říká "cvičák" a já jsem byl zařazený do nějakých psích "jesliček", já teda přesně nevím, co to znamená, ale řeknu vám, bylo to teda dobrodrůžo! Jak jsme tam dorazili, hned jsem valil očiska, protože okolo byla spousta psů na řemínku a s nimi jejich páníčci. Pak tam taky byla taková hodná paní, která měla plné kapsy pamlsků a hned mě hladila a ptala se, jak se jmenuju. No přece Henry Falco z Říše Divů, štěkám na ní, i když to Henry jsem teda zatajil, haha.:-) No a tahle paní najednou povídá, ať nás pejsky páníčci pustí, abychom se prý seznámili a to se začaly dít věci...než jsem se rozkoukal, přiletělo ke mně labradoří stěně, ale když říkám stěně, nepředstavujte si roztomilýho malýho pejska jako jsme my jezevčíci, tohle bylo stěně obr a hned na mě začal skákat! Páníčci sice říkali, že si chtěl jen hrát, ale já myslím, že mě určitě chtěl zakousnout a rozcupovat na kousíčky. Tak jsem z toho byl tak vynervovaný, že jsem začal skákat na paničku a na páníčka a pak i na ostatní cizí páníčky, jen ať mě někdo vezme nahoru do náručí a zachrání mě. Nakonec vzali na řemínek toho maxipsa a já měl trochu klid. Pak už to v těch jeslí docela ušlo, chodili jsme dokola a mě pořád říkali k noze a dávali mi u toho pamlsky, tak jsem šel u nohy, no proč ne, že jo, pamlsky já miluju. -:) Taky jsme skákali přes překážky, na to jsem přeborník, asi jsem se měl narodit jak dostihový Šemík. Lezení v tunelu to trochu vázlo, to si schovávám až na nějaké pořádné liščí nory. Tak to takhle pokračovalo a asi za hodinku a kousek mě dali do tašky a jelo se zpátky domů. Řeknu vám, kamarádi, pocity jsem z toho měl smíšený a nevím, nevím, jestli se mi tam bude příští sobotu zase chtít. Dobrý bylo, že jsem pak mohl celý zbytek odpoledne spinkat, to víte, takový jesličky jezevčíka pěkně zmůžou! :-)

-----------------------------------------------------------------------------

Re: Návstěva psí školky

Datum: 30.01.2013 | Vložil: Od Beníka

Jůůůůůůů, Falčíku, tak to čumím, ty jsi byl fakt v jeslích ?Týjo, to je paráda co jsi tam všechno zažil ! To je dobře, že to maxištěně dali na vodítko, se ti nedivím, že jsi byl naštvaný .. Já když ke mně přiběhne nějaký monstrum, tak zalehnu na záda a vzdávám se, ale jinak mám psí kamarády děsně rád. No jo, to jsi musel chodit u nohy páníčka, jo, taky to na mě zkouší, ale tomu nějak nerozumím, proč u nohy, když potřebuju běhat, že jo. A překážky, to by mě asi bavilo, do tunelu, to fakt nevím jestli bych se pustil. .. A tak jsi měl fajn sobotu, hlavně, že byly pamlsky, to se pak hned lépe poslouchá, viď !

------------------------------------------------------

Ahoj všichni

Datum: 24.01.2013 | Vložil: Falco

Zdravím vás všechny z Kladna, mám pro vás spoustu novinek :-)
Pro začátek, na váze jsem měl už 4,5 kilo, takže se mi vede asi dobře, jsem zvědavej jak je na tom můj brácha rival Beník :-D
Teď to trimování, byli jsem asi před 14 dny zpátky v Říši divů , byli jsme na procházce všechno bylo super a pak když jsem si říkal, že by nebylo vůbec špatný si zdřímnout tak po mě začali jezdit takovým kovovým nožem a myslel jsem že mi nezbude ani jeden chloupek na těle. No nějaký jsem uchránil a myslel jsem, že tím jak jsem se u toho kroutil a naříkal, tak že jsme si to vysvětlili, ale vůbec, za pár dní páníček koupil taky ten nůž a už jsem věděl, že je něco špatně...
Teď už to mám naštěstí za sebou, no a už nejsem černej kluk, když jsem se viděl v zrcadle, nemohl jsem se poznat ...
Brzo vám pošlu taky nějakou tu fotku, jsem teď pěknej šedivák, skoro jako táta, akorát mám trochu zrzavou hlavu :-D
Teda Heidy, já viděl minule zajíce, jenom jsem se za ním otočil a nechal ho být, do lesa chodíme, občas projdeme i kolem nějakýho toho krmelce, ale moc mi to nebere, tak nevim, jestli to lovení bude pro mě.
Já mám jiný starosti, třeba když jdem na procházku, tak si obejdu ty svoje stromky a znova je musím označit, samo sebou že s nožičkou nahoře ;-)

Tak se mějte všichni moc hezky!!!

Falco

------------------------------------------------------------------------------

Re: Ahoj všichni

Datum: 28.01.2013 | Vložil: Pro Falca Beník

Ahoooj, Falčíku, no jasně, neboj, tenhle týden jdu na pigáro, tak se budu vážit, sám jsem zvědavý, jak to vypadá, ale myslím, že snad netloustnu, jen se protahuju do délky :-) No, uvidíme. Trimování, ... páníček to na mě taky zkusil, no tak to se mi tedy moc nelíbilo, také jsme se snažili si to s páníčkem vysvětlit, ale byla to divočina. Nicméně něco dole mám. Páníček pravil, že to bude chtít nový ten nůž, aby mě to zase až tak netahalo, jsem zvědavý, kdy na to vlítneme znovu a doděláme se :-). Jojo, taky mám své stromky a miluju sníh. Chodím na vodítku a páníček říkal, jak si nedovede představit, že by mě pustil bez vodítka, jsem prý děsný divoch. ... A tak jinak se mi daří dobře, poznávám stále nové kamarády. A když mě chce venku někdo pohladit, v tu ránu jsem na zádech, to mě baví, drbání na bříšku. Včera na mě páníček volal, "pomalu Bene" a nějaká panička, co šla proti nám volala, "jo pomalu, tak to tak za dva roky, páníčku, víš" :-) ... Tak jo, měj se fajn, Falčíku a zdravím všechny jezevčíky, zvlášť ty drsnosrsté !! Beník ...

----------------------------------------------------

pozdrav

Datum: 21.01.2013 | Vložil: Od Heidi !

Ahoj zdraví Vás vaše sestřička Heidi !
Je to už týden , co nám všem byli 4.měsíce a tak nám to "psí dětství" nějak rychle utíká!
Páníčci mi budou muset pořídit další/už třetí/ bundu. Z té co jsem dostala pod stromeček mi zase / leze zadek /! No jak to vypadá, ale bude to už třetí a snad poslední. Jen doufáme, že mi seženou něco do barvy přírody, nebo tak. Protože kdybych letos na podzim , až začnu chodit s páníčkem na nahánku divočáků, a měla bych mít na sobě /růžovou péřovku /, tak jak by to vypadalo! Lovec v růžovým !!!To by fakt asi knouři zdrhli, ale napořád! Jinak se musím pochlubit, byla jsem s páníčkem na zimním norováním lišek! Samozřejmě jen jako divák! Máme za vesnicí 2 umělé nory, tam ale lišky nebyly, a tak jsme se šli podívat na přírodní noru, která je roky prověřená , ale moc hluboká a má asi 6 vsuků. Je to takový liščí hrad ! Bylo to moc napínavý, jeden pejsek Jack Russel terier Dantes , byl v noře asi 10.min, přesto lišky nedostal ven, všichni jsme mu drželi palce, aby to vyšlo, a venku čekalo 5 střelců. Bohužel lišky mají nějaké fígle, a jen tak je někdo nedostane ven. I když tento pejsej je zkušený norník, tak se mu to nepovedlo.Páníček mi už dopředu ale řekl, že mě do takovýchto nor nidy nepustí, že nemá nervy na to aby se mi něco stalo, a abych se vrátila nahoru. Sice soused má bagr, ale i přesto je to o "život". Tak na mě zbydou jen ty umělé, co jsou bezpečné. Ale tam většinou žádné lišky nejsou, nebo jen málo. Jinak mě to venku moc baví, a už s přehledem ujdu i 3.km a to je sníh. Akorát vždy když dojdu dom, tak musím do vany, osprchují mi podvozek, péřovka de ke kamnům a já pak za ní. To milujuuu! Ležení u hořících kamen , stokrát za den mě napomínají, a odnášejí do svého pelíšku, ale když se nikdo nedívá, tak jsem u kamen zas. Jediný co to trumfuje, je páníčkovo místo na obývačce, tam moc ráda spím. Myslím, že jsem si většinu své lidské smečky omotala okolo svých tlapek, a každý kdo k nám přijde , tak mne pomuchlá opusinkuje a nejradši by si mne odnesl domů. Tak jsem "sladká". a děsně mazaná. Už budu končit, někdy až budete mít brášci čas , tak " dejte pár písmenek na Beníkův net ", at se doví m i já něco o vás.
Zdravím všechny své brášky a do Říše divů svoji učitelku ze školky Veroniku.
tak ahooj
Heidi.

----------------------------------------------------------------------

Obvod hrudníku

Datum: 15.01.2013 | Vložil: z Říše divů

Ahoj všichni!

Koukám na novou tabulku ve čtyřech měsících, super nápad! S tím obvodem hrudníčku se nenechte mýlit a nelekejte se, tady se neměří obvod stejně jako se měříme my lidi (tj. ,volné přiložení metru na tělo), jezevčí hrudník se měří vždy kovovým metrem (aby se nevytáhl) a hodně se utahuje - samozřejmě s citem, až jsou páníci vždycky překvapení, že rozdíl oproti volnému přiložení je i několik centimetrů....:-)
Tobíku, na trimování se určitě domluvíme, až pojedeš do Prahy, ozvi se - budeš ,,zkrášlen" :-)

Mějte se krásně,
Veronika

-----------------------------------------------------------------------

Očkování

Datum: 15.01.2013 | Vložil: Heidi

Tak a je to !!! Poslední očkování na to abych nebyla vzteklá mám za sebou. A kupodivu jsem ani nekvikla !!! Bylo to tak rychlý, že neš jsem se vzpamatovala, tak bylo totovo, a paní doktorka mě pochválila, jak jsem "statečná". A jako bonus jsem, dostala malou kostičku na chroupání, abych si na to ani nevzpoměla. Dnes je 15.a to pokud mne pamět neklame , tak máme 4.měsíce. Tak mě nechali u paní doktorky přesně převážit, a mám ... přesně 3 ,26 Kg.!!! To jsem za ty Vánoce přibrala!. Obvod hrudníku mám 30.cm, tak "králík" nebudu, spíš menší trpaslík. Jinak se mi v zimě líbí, nesmí být ale hluboký sníh, a tak když jdeme na delší procházku po lese , tak se mi v tlapkách dělají "koule" sněhu , co mě tlačí, a mě to štve a jsem z toho nervozní. Takže se musím pochovat, a tlapky očistit.Nejvíc se ale těším na jaro, až budu moci naplno běhat, na krátkou vzdálenost mám takový zrychlení , že mne nikdo nechytí.Na jaře , až bude tepleji , tak začnu chodit s páníčkem se dívat na srnky. Ted v zimě mne sebou nebere, abych nenastydla. A tak uvidím. U nás máme Jarní svod štěnat 1.5. Tak se docela těším, jen musím ještě se včas objednat předtím ke "kadeřníkovi a na kosmetiku", abych tam vypadala.Tak přeju všem svým bráškům a jejich páníčkům hezký den, máme "malý narozeniny" jsou nám 4.měsíce, a pomalu jdeme do puberty.Tak ahooj Vaše Heidi.

------------------------------------------------

Re: Očkování

Datum: 15.01.2013 | Vložil: Beník

Pozor, tabulka, teď, kdy nám jsou 4 měsíce v sekci Můj deníček 2013. Postupně vyplňuji ...
Heidynko, tak ty jsi ani nekvikla ? To jsi už velká holka, že jo ? Tak jsi převážená a přeměřená, no nazdar, to já ještě ne. Heidy, já taky tak miluju sníh, lítám v něm jak třeštiprdlo a ještě ho občas ochutnám. Jů páníček taky pořád říká, jak se těší na jaro, až se nebudu muset strojit a budu s ním chodit do lesa. No mě zatím ta zima moc nevadí, víš co, když se mi chce, zavrtám se v posteli pod deku a celá zima mi může být ukradená. Jsem přece postelovej ! Zdravím všechny a zprávy ode mne budou zase, teď měl páníček nějakýho bacila, tak jsme to tu trochu zanedbávali. Jo a Heidy, ty máš svod, jo, tak bacha, ať tě tam nějaký fešák nesvede :-) Zdravím všechny páníčky a zdravím všechny jezevčíky, zvlášť ty drsnosrstý !!!

-------------------------------------------------------

Dnes očkování na vzteklinu !

Datum: 14.01.2013 | Vložil: Heidi

Pozor všem, dnes odpoledne podstoupím poslední injekci v řadě našeho očkovámí a to na vzteklinu. To zas budu vyvádět! No , už abych to měla za sebou. Pak vám napíšu více , vaše Heidi.

--------------------------------------------------------

Re: Dnes očkování na vzteklinu !

Datum: 14.01.2013 | Vložil: Tobík

Ahoj Heidi a bráškové,
tak já už mám očkování za sebou a dokonce mám i čip a Europas. Když jsem vlezl na váhu,tak byla panička překvapená,protože jsem přibral celé kilo.Mám ted tedy 3.8 kg.Ale to je prý normální,že největší nárust váhy je ve 4. měsíci.No ,,králík" ze mě nebude,obvod hrudníku mám ted 32 cm.Sníh mám hrozně rád a každý den protáhnu páníčky na hodinové procházce lesem nebo kolem rybníků pěkně svižným tempem,při návratu jsem jak sněhová kulička ,no a to potom vyhládne,že...Už bych prý potřeboval trimovat,prý jsem chlupáček,ale já bych řekl,že mi to tak sluší.Drápky a chloupky na tlapkách a na bříšku s paničkou zvládáme,ale první trimování si naplánujeme raději s Veronikou.Falco ty už to máš za sebou?Jak jsi to zvládal - vydržet tak dlouhou dobu v klidu?Hele bráškové nenechte se zahanbit Heidinkou,která tu jediná přispívá a dejte vědět,jak se máte a co už umíte.Všechny zdraví Tobias(Tobíík)
p.s. jo a asi umím plavat,protože jsem šupl nečekaně do vany za mou mladší paničkou a neutopil jsem se :)

------------------------------------------------

Re: Re: Dnes očkování na vzteklinu !

Datum: 15.01.2013 | Vložil: Beník

Jůůů, Tobíku, ty jsi už plaval ? No to je super, že to umíš, taky to budu muset zkusit, týjo, ve vaně ! Tak já ještě na očkování nebyl, ale prý to budu potřebovat, protože se vztekám, když páníček odchází a nevezme mě s sebou. Takže já ani zatím nevím, kolik vlastně teď vážím, hrudník mi neměřili, to budou muset napravit ! No jasně, jsme teď ve vývinu, tak musíme trochu přibrat, protože nám ve vývinu děsně chutná !

--------------------------------------------------

Pozor, zvláštní sdělení

Datum: 06.01.2013 | Vložil: Beník

... No jo, to jsem vám zapomněl napsat .. Si představte, že mi je už skoro malá ta záchranářská bunda, páníček říkal že se picne, že to vypadá, jako když jsem si ji půjčil od mladšího bráchy ! Zrovna teď, když jsem si na ní tak zvykl !! Takhle po obvodě je pořád skvělá, ale na dýlku, no jo, rosteme do dýlky, no a kdo jiný by měl růst do dýlky než my jezevčíci ! Tak jo, to jsem vám ještě musel napsat, tak pááááááááááá ... Benda

---------------------------------------------------

Re: Pozor, zvláštní sdělení

Datum: 09.01.2013 | Vložil: Ahoj Beníku a spol.

...ani my nemluv, nevím co to paničku napadlo, ale zrovna včera mě donutila stoupnout na váhu a kdyby jste věděli zděšení v jejich očích když uviděla 3,9kg!!! Prý jsem přibral přesně 1kg za měsíc a tak že by to teda nešlo :(
Je taky fakt, že i můj úžasný svetřík s norskými vzory je mi značně těsný a bundička od Ježíška ani nemluvě!
Ještě mlela něco o dietě a jogingu, to naštěstí nevím co je, takže zatím jsem celkem v klidu.
Ad cestování v autě, jsem úplně v poho., buď jezdím u spolujezdce dole na podlaze pěkně na dečce nebo v tašce na prostředním sedadle vzadu, mezi těma dvěma cácorkama co se mi starají o zábavu :)
Všem drsňákům ahoj a těším se na tabulku ve 4měsících, snad mě bráškové a sestřičko podpoříte?? váš Haryk

----------------------------------------------------

Pro Beníka , o " jízdě v autě "

Datum: 06.01.2013 | Vložil: Od Heidi

Ahoj Beníku a všichni mí brášci a jejich páníčci. Četli mi o tom jak jezdíš v autě , a tak ti napíšu jak jezdím já . Mojí první , ale docela dlouhou cestu z Kařízku až k nám do Rybníka jsem jela v mé přenosné tašce, a vůbec jsem neprotestovala. Na tašku jsem byla zvyklá, a tak jsem v ní jezdila nejvíc. Ale taky jsem párkrát jela v autě na předním sedadle na klíně své paničky .To bylo asi nejlepší, /všichni o mě ví, že se ráda chovám/, a taky už jsem jela na sedadle spolujezdce úplně sama. Ale je to prý nebezpečný, a taky se to nesmí, tak mi panička objednala ze zoofastu, popruhy do auta, jsou to vlastně očalouněné kšíry spojené karabinou s krátkým popruhem do bezpečnost.pásu v autě.Už jsem to viděla, a tak to mám "zpečetěný", budu se muset poutat. Ono hlavně proto, že jezdím s páníčkem v pikapu, a on má jen přední sedadla. Má sice ještě nákladní korbu, ale tam by mě páníček nikdy nedal !!!! Vozil tam mé předchůdce, ale to byli prý 40.kilový "dacani", tak to bylo na ně akorát.Já jezdím v kabině, v teple, a poslouchám s páníčkem rádio.Tak vidíš, každý cestujem jinak, ale v autě je fajn, a je dobře že se mi nedělá v autě špatně.Tak se mějte fajn, a za týden, 14.1.půjdu na ten píchanec, a tam mě přesně převáží, tak už "se nemůžu dočkat",tak ahoj brášci a všichni z Říše divů.

-------------------------------------------------------

Re: Pro Beníka , o " jízdě v autě "

Datum: 06.01.2013 | Vložil: Beník ...

Ahoooj, sestřičko naše nádherná, koukám, jaký máš už zkušenosti s jízdou v autě, no to je boží ..Musím říct páničkovi ať mrkne na ty popruhy, no abych ti řekl pravdu, asi se mi do popruhů nebude moc chtít, ale pokud mi to pomůže, abych nelítal po autě při každým zabrždění, tak to budu asi muset používat. Páníček chce, abych jezdil jen vzadu, takže předek je pro mě tabu.No a zatím to mám tak jak jsem psal, páníček zadní sedadla přirazí až k těm předním a vzadu vznikne taková "vana", která je docela bezva, dolů nespadnu a jinak je to všude uzavřené jen je malá mezera mezi páníčkovým a spolujezdce sedadly. No tak to nějak vyřešíme, Heidynko, viď. Páníček se mrkne na ten zoofast, díky moc za radu. Jinak mi pořád chutná a to děsně .. Panička mě musí omezovat, aby prý ze mne nevyrostl ten 40ti kilový dacan. No jo píchanec mě taky čeká, tak tam někdy s páníčkem musíme zaběhnout. Už se nemůžu dočkat, až se zase ozve "Tak čo vám chýbá .." :-) ... Takže všem jezevčíkům zdar a hlavně těm trpaslíkům drsnosrstým !! Beník.

-----------------------------------------------------

Pozdravy z Říše divů

Datum: 02.01.2013 | Vložil: z Říše divů

Ahoj Heidinko, Beníku, Falco, Tobi, Haryčku! Zdravíme i další jezevčíky a jejich páníčky:-)

Baví nás číst vaše vzkazy a představovat si, jak jste které situace zvládli! Heidinko, ta liška musela být skvělá, tu ti závidíme i my:-) Myslím, že se zkouškou z norování nebudeš mít vůbec problém (a stejně tak i tvoji bráchové), bude to snadná a lehce získaná zkouška. Málokterý jezevčík ve třech a půl měsících vrčí na lišku a dokonce si i kousne - jsi talent!:-) Jezevčíci smí dělat první lovecké zkoušky od 6 měsíců - zkoušky vloh, takže na jaře už může mít Heidinka takovou zkoušku ,,v kapse":-) Norování je od 12 měsíců, to Heidinka jistě zvládne na podzim:-)

Tak si myslím, když je Heidinka tak šikovná a spoustu možností trénování v lese, že by mohla těch zkoušek zvládnout i víc:-) Existuje dokonce soutěž o nejlepšího pracovního jezevčíka, tam je hodnocen jezevčík podle rázu a typu srsti, takže drsnosrstý trpaslík soutěží v samostatné kategorii, za každou zkoušku v kalendářním roce získává pejsek nějaké body a vyhrává ten s nejvyšším počtem bodů. V minulých letech se umístili jezevčíci i třeba jen se třemi zkouškami...to je výzva Heidinko!

A vy ostatní štěňátka se jistě nenecháte zahanbit a předvedete páníčkům, že i ve vás je lovecký duch. Vy to máte v krvi, bude to pro vás snadné a vaše páníčky, kterým lovecký výcvik doposud nic neříkal, to všechno předvedete a ,,vychováte" si z nich perfektní vůdce loveckých psů:-)

Abych nezapomněla - musím taky poděkovat všem páníčkům za posílání fotek vás štěňátek a stejně tak za Vánoční přání a Péefka, díky! Konečně se začínám dostávat k aktualizaci našeho jezevčího webu, tak je tam brzo přidám:-)

Na jaře bychom taky mohli uspořádat pořádný jezevčíkovský sraz v Říši divů, co vy na to?

Venku je krásně, svítí sluníčko, takže my běžíme trénovat stopičky do lesa...

Moc zdravím všechna štěňátka i jejich páníčky a vězte, že jste u nás vždy vítaní...

Veronika, Elsa, Aiofe, Cherinka a Fík
 

-------------------------------------------------

Novoroční pozdrav všem!

Datum: 01.01.2013 | Vložil: Heidi

Ahoj všechny "nízkonozí" brášci, jejich páníčci a příznivci. Tak máme Nový rok 2013, takový"blbý" číslo, ale třeba ta 13 bude štastná!? Musím se pochlubit, že petardy a rachejtle se mnou nic nedělají , a byla jsem na Silvestra úplně v klidu. Taky si myslím, a je to fakt že jsem přes svátky"přibrala", ale já sem v růstu tak můžu.Vlastně musím, když jsem z vás nejmenší, tak jsem zvědavá na váhu. Za 10.dní půjdu na poslední "píchanec", abych nebyla vzteklá, a nechám se u doktora odborně převážit. Ale páníček si myslí , že mám už s určitostí min.2,5kg! Předevčírem jsem se nad ránem dostala páníčkům do jejich"pelechu", a tam jsem odborně ukousla a slupla knoflík od povlečení. No to bylo! Knoflík byl ještě k tomu obšitý drát, a docela veliký. A měla jsem ho v sobě 2 dny! Každý venčení mi rozebírali klacíkem bobek, až teprve dnes jsem si ulevila a páníčci ještě víc, když se ten knoflík z povlečení objevil venku.Jezevčici jsou hrozně žravý! Mám vypěstovanoui reakci na dveře od špajzky i na pípání mikrovlnky, když mi v ní přihřívaj papání.
Taky jsem se před Silvestrem poprvé potkala na živo s pravou liškou! Sice už "spala", ale jinak bych si jí asi neprohlídla! Vrčela jsem , vztekala jsem se a občas sem se do ní i zakousla! Páníček byl moc spokojenej, a doufá že až uvidím v noře živou, že se jí nebudu bát.My jezevčíci jsme přeci statečný, že jo!!!
Už budu končit, přeju všem v tom Novém roce hodně štěstí a hlavně zdraví, hodně běhání po venku a plné misky těch největších dobrot. Také přeju jejím páníčkům moře tolerance a trpělivosti s náma, protože my vlastně už vše známe, záleží jen na tom jak se momentálně rozhodneme.Tak brášci ahooj, zdravím Beníka, Tobíka, Falčíka,Haryčka a všechny z Říše divů, maminku Elsu, strejdu Fíka, tetu Aiofe , babičku Cherinku a také naší "učitelku ze školky" Veroniku! Tak hezký Nový rok , Heidi.
ps: pošlu Beníkovu mojí fotku z liškou.

------------------------------------------------

Re: Novoroční pozdrav všem!

Datum: 02.01.2013 | Vložil: Beník

Ahooj Heidi, no to koukám, jsi boží ségra, ta liška je macek, to je fajn, že jsi si ji očuchala, až půjdeš do nory. tak už tě tam nic nepřekvapí, jedině snad to, že tam ta liška nebude tak klidně spinkat :-). No jo, je tady ten nový rok, je to bezva, už se to bude pomalinku kulit k tomu jaru a to bude fajn, žádný bundy, lesík, prochajdy bez sněhu a na to já se děsně těším ! Silvouše jsem taky přežil v klidu, petardy mě nechávaly celkem klidným, jen mš zajímalo co to venku lítá za světýlka, ty jsem se zájmem oknem pozoroval. Heidynko, taky mě čeká to pigáro, abych se nevztekal. No jo, to už snad bude zatím poslední. Týjo, tak jsi zbodla knoflík :-), no hlavně, že je venku, to víš, jak jsme tak dlouzí, tak to asi trvá déle, neboj, taky občas něco v nestřeženém okamžiku zbodnu, nevím, co mě to vždycky popadne, myslím si, že všechno je papáníčko. Včera tady bylo plno zbytků od rachejtlí, tak jsem měl pořád něco v hubě, páníček musel být ve střehu a tak jsme se o to tahali. Páníček pronesl, že snad už to tu někdo uklidí, ale já si to užíval. ... Tak to je tak v rychlosti všechno, a všem přeju ať se nám v tom novém roce daří !!!!!

------------------------------------------------

A jeden předsilvestrovský !

Datum: 30.12.2012 | Vložil: Beník pro všechny !!

Sejdou se zvířátka na poradě. Hroch povídá: "Zítra pojedeme na výlet." Žába po něm opakuje: "Zítra pojedeme na výlet."
Hroch pokračuje: "Sraz bude v 7:30 u lesa." Žába po něm zase opakuje: "Sraz je v 7:30 u lesa."
Hroch povídá: "A ta zelená čůza zůstane doma." A žába si povzdychne: "Chudák krokodýl, ten se tak těšil.."

------------------------------------------------

Ahoj děcka!

Datum: 28.12.2012 | Vložil: Čenda

Ahoj prckové,

děláte mi jen a jen radost. Všichni zjevně prospíváte a máte super páníčky!

Všem přeji krásný silvestr - hlavně zvládněte všechny ty otravné petardy. Já jsem se jich první rok bál, ale pak jsem zjistil co je výstřel a od té doby se už jen snažím dostat tam kde petarda vybuchla, abych lovil.

Píši Vám hlavně ohledně té diskuze o hmotnosti. My miniaturní jezevčíci rosteme trošku jinak než ostatní pejsci - do cca 6ti měsíců jsme velcí skoro jako standardní jezevčíci a potom se náš růst zarazí. A málo se to ví - proto pan veterinář při mém prvním očkování řekl že jsem "krásný standard a budu mít cca 10 kilo". A pak už ten odhad hmotnosti při každé další návštěvě snižoval. Takže - Beníku a Falco, jste po taťkovi a vážíte podobně jako já ve Vašem věku. Já teď mám 5,6 kg a jsem pěkný štíhlouš. A Heidy vypadá, že možná bude králičí slečna. Haryček a Tobík budou patrně trpasličí jezevčíci, spíše na spodní hranici velikosti. Takže žádný strach, vše je v pořádku.

Ještě jedna věc pro Haryčka z Holomóca - Haryčku, asi to nevíš, ale v Olomouci máš svého "skorobrášku" - jmenuje se Alfréd, je mu dnes 9 měsíců a je syn můj a sestřičky Tvé maminky - Evelínky z Říše Divů. Jeho panička je strašně milá a je se mnou v kontaktu. Takže pokud bys měl zájem, mohu Ti zaslat kontakt na Alfréda, aby jste se spolu mohli seznámit.

Doufám, že jste všichni měli krásné vánoce a spoustu mlsacích dárků. Do nového roku Vám přeji vše nejlepší a spousty mlsků.

S pozdravem

Čenda

Ps.: Vaše fotky jsou super!

-------------------------------------------------

Re: Ahoj děcka!

Datum: 29.12.2012 | Vložil: Benda

Ahoooj,taťuldo,tobě taky bezva Silvouše, no jak to bude s petardama zatím nevím, ale snad to nebude tak divoký .. Jůůů, miniaturní jezevčíci :-), no to my jsme, říkáš do šesti měsíců ? Tak to jsem na to zvědavý a uklidnil jsi mě, že to tak má být. Jasně, s Falcem jsme po tobě, jů, taky budeme dělat "skorobrášky" !! :-) ... No jo, vánoce, to byla paráda, všechny moje dárky jsem si pod stromečkem našel a rozbalil sám, jůůů a jak páníček říkal, že jak tak na mě kouká, že Ježíšek asi nepřijde, protože k zlobivým jezevčíkům nechodí, stejně jsem mu to nevěřil, protože zase až tak moc nezlobím. No jo, potřeboval bych se vyblbnout v lese a to páníček říká, že už se nemůže dočkat jara, až spolu vyrazíme. ... Tak teď ještě toho Silvouše a bude s těma oslavama na chvíli pokoj. Taťuldo, krásnej novej rok a ještě kupu "skorobrášků", tvůj Beník.

-------------------------------------------------

Re: Ahoj děcka!

Datum: 03.01.2013 | Vložil: Čao Taťuldo

....ad ten kontakt na skorobrášku, budu za něj moc rád. Nějak nemůžu najít v okolí vhodnýho parťáka na hraní, všichni jsou buď jiná váhová kategorie nebo maj nějaké neurózy-vrčouzy či co? Panička prej předem děkuje :)

-------------------------------------------------

Re: Re: Ahoj děcka!

Datum: 12.01.2013 | Vložil: Čenda

Haryčku, příští týden Alfrédovi napíšu, abych dostal svolení jeho paničky na zaslání kontaktu (na 99% bude souhlasit, je stejně nadšená jezevčíky jako my všichni). A pak dám hned vědět. Pokud budeš chtít, řekni páníčkům ať zašlou mail, nejlépe s nějakými fotkami, na L.prudky@seznam.cz . Já pak obrazem zašlu kontakt na Alfréda.

---------------------------------------------------

Vánoční... !!!

Datum: 25.12.2012 | Vložil: Od Heidi !

Ahojky všichni! Nízkonozí frajeři a jejich příznivci! Dnes jsem poslala Beníkovi pár foteček z letošních prvních Vánoc, co jsem strávila v Rybníku! Dárečků i balíčků pod stromečkem bylo dost a dost! A z toho bylo i pár "psích".Jo , kromě pár mlsek , jsem dostala novou "růžovou" prošívanou vestu s kožíškem . Padne mi dobře, ale bohužel jinou barvu neměli, tak než aby mě byla zima, tak páníček zatnul zuby a svolil. Má to jednu výhodu, v lese jsem na dálku vidět! Tato barva odrazuje i dravce, a tak v tom vypadám jako "růžový pásovec", ale lepší než aby mi kýchali záda atd. Jinak mě rozbalování papírů tak unavilo. že sem večer u pohádky o 12.měsíčkách vytuhla , a usnula na zádech Míše na kolenách. Musím se pochlubit ,už si umím na povel sednout/sice zatím jen za úplatek/, ale to neva. Úplatky nás prý provádí celý život tvrdí páníček, tak mazaně čekám až něco dostanu, jinak se mi moc nechce. Táké chůze bez vodítka je docela fajn, ale nesmí být hodně sněhu. Unás je asi 10.cm zmrzlého sněhu, tak to ještě zvládám.Mám za sebou asi 3 Vánoční návštěvy, a každý si myslel stejně jako to říkali tobě Beníku , jestli jsem Vánoční dárek!!?? Tková blbost....! Copak "drsnáky nosí Ježíšek ? A taky už sem docela čistotná, za posledních 14.dní, byly doma asi jen 2 loužičky, jinak nic. Sice se mnou panička jde za noc asi 2x na zahradu, a to si o to už způsobně zaknučím a probudím je.
Tak tedy, dnes na Boží hod zdravím všechny brášky, a také zdravím všechny do Říše divů, aby se nebáli, a neměli o mne starost. Mám se dobře .
Vaše Heidi !

------------------------------------------------------------

Přání bráškům

Datum: 23.12.2012 | Vložil: Heidi

Ahoj všichni! je sice už pozdě, ale je předvečer toho jedinečného dne, na který se čeká celý rok ! A tak jsem dnes podstoupila jako správná "psí holka" kosmetickou údržbu, zastřihly mi drápky, trošku "ztrimovali " kožíšek , zastřihly přerostlé chloupky na tlapkách, abych zítra u stromečku se vyjímala celá hezká! A k radosti všech doma, už jsem ani tolik nevyváděla, a nehysterčila, musím si na to prostě asi zvyknout.Tak zítra! těším se na Ježíška! jen to počasí se nám pokazilo, ale my to neovlivníme. Zítra budu celé dopoledne se svým páníčkem obcházet všechny krmelce co máme v lese, a nasypeme jím plná korýtka " svátečního papání" .a pak zasedneme k telce a budou pohádky ! a pak už jen ten vytouženej večer! Určitě pošlu fotky od stromečku, i se svýma dárkama .tak dobrouuuu!!! Heidi

------------------------------------------------------------

Re: Přání bráškům

Datum: 24.12.2012 | Vložil: Beník

Ahoooj, Heidinko, no jasně, já už se taky těším, jůůů, to bude pohádek ! Tak ty jsi byla na kosmetice, no jo, to budeš frajerka, si budu muset páníčkům taky štěknout, aby se mnou něco perovedli, tedy, jestli mě chytnou :-)), poslední dobou se mi děsně líbí to lítání doma po bytě. To miluju ! Venku teď chodím bez bundy, protože mi připadá, že je už duben, páníček pravil, že se počasí zbláznilo, ale mě to vyhovuje. Pak pravil, že neporučíme ani větru ani dešti a to že je dobře. Jůůů a tak ty jdeš zase ke krmelcům, to je dobře, že myslíte na ostatní zvířátka. Šlapat se ti bude dobře, protože se nebudeš muset prošlapávat sněhem. Já to s páníčkem taky proběhnu venku, musím zjistit, jak jsou na tom ostatní s přípravama na Ježíška. ... Tak Heidinko, to víš, že taky budu mít nějaký fotky od stromečku, nejvíc se těším, jak budu dárečky rozbalovat, to budou papíry lítat !! Měj se zatím moc fajn, bacha na kňoury, až budete obcházet krmelce a Heidy mrkni na Pyšnou princeznu, ta už prý dlouho o Vánocích nešla ! Zdravím tě a všechny drsnosrsté jezevčíky dobé vůle také !

------------------------------------------------------------

pro všechny Harýček ..

Datum: 16.12.2012 | Vložil: Harýček

...tak konečně se panička dokopala a prý posílá nějaké fotky (jsou ve Fotogalerii a tady vpravo dole).... jinak má pondělní váha (10.12.) byla 2,90kg

Já se mám skvěle, zima se mi moc líbí, zatím mi sice koupili jen svetr, ale prej Ježíšek možná donese i bundu. Jo a ty zuby jim taky vadí, nechápu :( . Už mě nechávají doma i samotného, tak si vždycky zalezu do boudy a nechám si o vás zdát, nebo o tom jak jsem s těma lidskejma mláďatama s kterejma bydlím řádil na sněhu......
V pondělí mě zas čeká nějaká injekce, tak snad to zvládnu??

Zdravím všechny brášky i sestřičku a jejich páničky a přejem z Holomóca pohodové Vánoce, váš Haryk a spol.

-----------------------------------------------------------------

Na váhu

Datum: 15.12.2012 | Vložil: Falco

Ahoj všichni,
tak jsem tu tak koukal na ty vaše fotky a říkám si, že bychom mohli udělat anketu kolik kdo vážíte, abychom viděli jestli z nás někoho nešiděj :-) :-) :-)

Tak já to načnu, po měsíci na Kladně mám skoro tři a půl kila, 3,40 abych byl přesný !!!

Doufám, že nedostanu vynadáno, že mi chutná :-)

-------------------------------------------------------------------

Re: Na váhu

Datum: 15.12.2012 | Vložil: Beník

Tak a teď já,jo,vím to úplně přesně,no přesně,když mě pan doktor konečně chytil a přidržel na váze,zhouplo se to na 3,50 a pan doktor pronesl,že budu asi větší trpaslík :-) a bylo to teď jak mi dávali naposledy pigáro,ale mezi náma,pořád mám děsnou chuť,pamička mě musí krotit v jídle,ach jo ...

--------------------------------------------------------------------

Re: Na váhu

Datum: 15.12.2012 | Vložil: Beník od Harýčka

Jooo,napsal Harýček a poslal taky fota,všechno to sem s páníčkem dáme až se vrátí zítra z Krkonoš,jen aspoñ zatím tu váhu,ju,Haryček má 2,90..,týjo to je manekýn :-)

--------------------------------------------------------------------

Re: Na váhu

Datum: 16.12.2012 | Vložil: Heidi

Hezkou adventní neděli brášci , no přečetla jsem vaše příspěvky ohledně toho kolik vážíme , a jsem z toho trošku "vykolejená". Falco píše 3,4 kg, no to jsi teda vyrostl. Já i když moje miska plná jídel , a tak krmení a roštačení je hlavní náplní dne , tak mám ...jen... 2,1 kg. no je to divný, a to se v jídle neodbývám. Jím nejen konzervičky co nám doporučila Veronika, granule, ale také mám přístup ke spoustě masa. Měla jsem už krutí maso, vepřové, svalovinu ze srdcí z dvočáků a ještě jiné dobroty. A tak rostu spíš do délky! Jak zavětřím maso , proměním se v malou rychle se pohybující šelmičku, která bryskně zdolává všechny překážky, které mi doposud dělaly problém. Tak ahooj brášci , doufám že vás časem snad doženu, i když jsem holka a budu asi menší..
S pozdravem vaše sestřička Heidi. Ps:posílám také adventní pozdrav své mamince, tetě, strejdovi, babičce a Veronice a všem do Říše divů. Mám se dobře vaše Heidi.

-------------------------------------------------------------------

Re: Na váhu

Datum: 16.12.2012 | Vložil: Tobík

Ahoj všichni,chystám se sem už dlouho napsat,ale pořád nemám čas - znáte to,pořád je co objevovat a s kým si hrát.V pátek jsem byl na očkování a tam jsem vážil 2,8 kg.Takže Heidy si z toho nic nedělej,já taky rostu spíše do délky - už dosáhnu předníma tlapičkama na gauč a první oblečení je mi malé.No naštěstí bude brzy Ježíšek.Baštím hlavně granulky,konzervičky a masíčko.Mám rád ale i zeleninu a ovoce - nejvíce jablíčka a pomelo.Dříve jsem většinu dne prospal,ted už mnohem více řádím a chodím často ven.Skoro ničeho se nebojím(joo tak jo - pračky se bojím),ale vysavač pronásleduju po celém bytě a štěkám tak dlouho,dokud ho nedostanu.S kocourem už jsme velcí kamarádi,občas spolu i spíme v jednom pelíšku.Jen venku na zahradě hrajeme na kočku a psa.
Taky hodně cestuju - každý týden jezdím s páníčkama do Prahy a je to fajn,vždycky po pár minutách usnu a vzbudím se až před domem.Těším se ,až se potkám s ostatními.Naposledy to moc neklaplo,ale i tak jsem si to moc užil.Bylo príma se znovu vidět s Veronikou a původní smečkou a běhat volně po lese.Dokonce jsme potkali i dva opravdu velké psy a já se bál jen chviličku.Všechny moc zdravím Tobík

--------------------------------------------------------------------

Re: Na váhu

Datum: 17.12.2012 | Vložil: Beník

... tak pro přehled jsem dal naše váhy ve třech měsících do tabulky a máme to v sekci Můj nový domov .. Ahooooj všem jezevčíkům ..

--------------------------------------------------------------------

Mrkněte na fotky - Heidinka

Datum: 12.12.2012 | Vložil: Anoo, vložil jsem to já, Beník !!!

Podívejte se do Fotogalerie na ségru, píše, že je pěkný rošťák a že prý nedá kocourovi pokoj, ale když už jsou unavení, tak spolu spí ! Tak to je mazec, co ? Ráda kouše smetáček a lopatku, takže když to není z dosahu lítá s tím po celém bytě jak střelená. No to mi povídej, vždyť je to nádherná hra, taky to miluju. Heidy a proběhni se trochu s těma ovladačema na pohovce, to budeš koukat, jak se páníček s paničkou zapojí :-) To je dobře, že si takhle krásně hraješ, určitě je u vás živo a páníčkové jsou rádi, že tě mají, je to stejný jako u nás .. Heidy, rád jsem tě tu viděl a taky jsem dal dvě fotečky tady vpravo, jen mám problém, u toho krmelce tě nevidím, ale to neva, aspoň mám představu, kam s páníčkem chodíš .. Beník

-----------------------------------------------------------------------

Datum: 11.12.2012 | Vložil: Pozóóór, Falčík nám poslal fotky ..

.... jůůůů, a dorazily fotky od Falčíka, podívejte se do Fotogalerie a taky tady vedle vlevo..no jasně Falco, ta bunda je skvělá, taková prďácká a je vidět, že ti fakt sekne. No jasně, ve sněhu se stáváme trochu neviditelní, ale je to děsně fajn, ty jsi tady jako sněžný kluk, ale je vidět, že si to užíváš stejně jako já. A ten sprcháč, týjo, tam se dají dělat věci co ? Ani se ti nedivím, že pak okupuješ pohovku a spokojeně si tam spinkáš, na mě to taky vždy po náročných hrách nebo přenosu z parlamentu vždycky padne a už ho beru ! .. Jůůů, Falčíku, asi tuším co ti přinese Ježíšek, nikomu to neříkej, ale asi to budou brusle, psssst, no nazdar a víš, že my musíme mít na rozdíl od lidí čtyři ? Hlavně jsem zvědavý, jaký budeš mít suspenzor, ten určitě vyžaduj, to víš, zatím nám víc chutná masíčko, ale kdo ví, čemu ještě můžeme přijít na chuť. To jsem se rozkecal, co ? .. Falčíku moc ti to na těch fotkách sluší a jsem moc rád, že jsi je poslal, měj se kráááásně, moc nezlob, víš jak je to s Ježíškem a kdyby náhodou došlo na ty brusle, určitě vyžaduj kulicha, od ledu to táhne :-) Čau, moc tě zdraví Jenda Benda ...

--------------------------------------------------------------------

Datum: 10.12.2012 | Vložil: Heidi

Dlouho se nikdo neozval, tak nevím, jestli to "funguje"? Chci jen vám všem oznámit, že jsem byla dnes na třetím v řadě očkování , a tudíž mi zbývá už jen jedno a to vzteklina!!! Pak si oddechnu, alespon na rok, zase jsem vyváděla jako malá hysterka. Toho křiku, no jako by mě řezali zaživa. Ale už je to za mnou, a před náma jsou jen veselejší chvilky, hlavně a to nejvíc se těším na Vánoce !!! Mimochodem máš Beníku moc zdařilou PF-ku, je fakt stylová, a moc ti to na ní sluší!
Budu končit, tak snad se podepíšou i jiní brášci. S pozdravem všem vaše sestřička Heidi.

--------------------------------------------------------------------

Datum: 10.12.2012 | Vložil: z Říše divů

Ahoj Heidi,
tady máma, teta, babička a bratranec Fík:-)
My vzkaz vidíme, takže ,,to funguje"...
Jsme rádi, že ses ozvala, ty jsi ale šikulka a dáváš o sobě vědět hezky pravidelně i s fotkami!
U nás je teď trochu zmatek - Cherinka hárá, Fíčkovi samozřejmě moc voní, takže hlídáme a hlídáme - štěňátka v plánu nejsou...
Včera konečně napadl sníh i v Praze a mráz trochu polevil, takže už chodíme ven zase bez oblečků. Sníh se nám ale lepí na nohy - na chlupy - a my se často zastavujeme a čekáme, než nám panička sníh sundá. Nejhorší je ale sůl na chodnících, to nás vždycky pálí pacičky, takže hned po příchodu domů nám je panička opláchne. Už aby bylo zase teplo...

Minulý týden jsme se taky setkali s Tobíkem! Původně to měl být sraz Falca, Tobíka, Čendy a nás, Falco s Čendou ale nakonec nemohli přijet, protože chytli nějakou virózu. Tobíka jsme hned poznali - je to moc krásný a šikovný pejsek. Chvíli jsme poseděli v restauraci (pejsci směli dovnitř) a slečna servírka mohla na Tobim oči nechat! Jeden host mu dokonce podstrkoval masíčko ze svého talíře:-) Jakmile se trochu umoudří počasí (asi na jaře ?) uspořádáme velký jezevčíkovský sraz!

------------------------------------------------------------------

Datum: 11.12.2012 | Vložil: Pro všechny do Říše !!

... ahooooj mamčo, teto, babičko a bratranče Fíku, no jasně, sníh já zatím děsně miluju. Páníček se mnou vybírá cestičky, kde ta sůl není, tak mám packy v pohodě. To já bundu nosím pořád, panička má strach, že by mi kašlalo bříško a navíc mě děsně sluší !! :-) Tak vy jste byli v hospodě, a co Tobík říkal slečně servírce, taky na ní mohl oči nechat ? :-) Já jsem ještě nikdy žádnou slečnu servírku neviděl. O jé, Fíkovi Cherinka voní, no tak to je asi celej divej, co ? Mně zatím moc voní masíčko od paničky, to jsem zase já celej divej. Jinak jsem pořád "třeštiprdlo" jak mě páníček říká, no abych nebyl, jsem přece ještě štěňátko. Teď mám dost "kousací" období, všechno musím ochutnat a nechápu, proč páníček pořád dává věci do výšek, abych na ně nedosáhl .. A miluju návštěvy, to tedy jo a moc. Vždycky když někdo přijde, jůů, by jste koukali jak se předvádím ! To mi jde moc dobře ... Tak ještě jednou moc pozdravů do Říše od Beníka a jeho páníčků !

---------------------------------------------------------------

Datum: 11.12.2012 | Vložil: Pro Heidinku

Heidinko, no ahooj, sestřičko naše šikovná, jůůů, zase to blbý očkování, co, já mám jít tenhle týden taky, no to se už nemůžu dočkat, co mi to budou píchat ani nevím, ale posledně mi ta paní doktorka pravila, že je to snad poslední, chvála bohu, tak to asi bude ta vzteklina. Se picnu, já přece nejsem vzteklej !! No jo, když jí to udělá radost, tak ať si píchne ! .. Včera jsem lítal ve sněhu a honil koule, co mi páníček házel, Heidy, super zábava .. Tak se zatím měj fajn, na divočáky už se letos vykašli, teď před vánocema už buď pěkně v klídku a snaž se být hodná, já se taky snažím, ale někdy to holt nevyjde, hlavně děsně rád do všeho koušu, páníček se prý už nemůže dočkat až my vypadají ty jehličky v pusině, protože jak se mu dostanu na nohu a zmačknu, jů ten ječí, mezi náma je trochu hysterickej :-), nám to přece nikdy nevadilo, když jsme si hráli společně, že jo ? Tak se měj, zdravím bráchy, zdravím všechny v Říši, mějte se krásně, vánoce, vánoce přicházejí ...

---------------------------------------------------------------

Datum: 04.12.2012 | Vložil: Beník

Tak ahooooj, doufám, že to bude fungovat, protože vám chci zase napsat ... Jak se pořád máte ? Počasí se nám pokazilo, co, ale to nás zase až tak nerozhodí, mám pravdu ? Já si zvykl na "horská služba" bundu, tak mi venku zima není, teď nevím jestli je to díky té bundě, nebo díky tomu, že lítám jako šuspajtl. Nevím jak lítá šuspajtl, ale páníček říká, že jako já. Venku mě teda zajímá úplně všechno, nejvíc lidičky, které potkávám. To mě musí páníček hodně krotit, abych každého přestal vyzývat ke hraní. Auta mě trochu rozčilují, když jede auto, sednu a spustím na ně "hau, hau, hau", to by jste koukali, jak ujíždí pryč. No a tak si to venku pořádně užívám. ... Jo a taky jsme onehdy s páníčkem hráli fungl novou hru. On tomu říkal, že budeme odmrazovat mrazák. V životě jsem se nesetkal s tak nádherně studenýma hračkama, odpadávalo to a já ty studené kousky vynášel z mrazáku ven. Boží, panička pravila, že budu kašlat, ale to má zbytečné starosti, páníček mi vždycky sáhl do pusinky a tu studenou věc vyndal. Nene, nebojte, dobrovolně jsem to neodevzdal, jsem přece jezevčík....Pak mě občas páníček nafilmuje, ale protože jak říká, jsem jak motorová myš, nevím, jestli tam vůbec někde budu. To vám pak tady ukážu. No a co vánoce ? Těšíte se ? Já moc, jen nevím jak to Ježíšek vyřeší, nosí prý dobroty jen hodným pejskům. Já se fakt snažím, fakt, že jo, ale znáte to, někdy to fakt nejde !! Tak jo, mějte se krásně, všechny vás moooc zdraví váš brácha a kámoš Ben !

------------------------------------------------------------------

Datum: 03.12.2012 | Vložil: Od taťky všem

Gratuluji k novým oblečkům, Beníku a Heidy.

Taťka se teď maličko chlubí - tento víkend vyhrál na Mezinárodní výstavě v Nitře a díky tomu získal titul C.I.B. - dříve Interchampion. Moji páníčkové jsou naprostí amatéři, tudíž jsme důkazam že "to jde".

Nikoho z Vás do tohoto "výstavního světa" nenutíme, na druhou stranu, prckové, Vy na to máte. Já již svou kariéru pomalu končím, ale o to raději Vám pomohu, pokud budete mít zájem.

Ale stejně - výstavy nebo ne - jsem na vás všechny zatraceně pyšný. Viděl jsem fotky. Teď se opakuji, ale to se nám to s Elsou opravdu povedlo. ;-)

S pozdravem

Čenda

------------------------------------------------------------

Datum: 03.12.2012 | Vložil: Pro taťku

Teda, ... tak teď mi úplně spadla čelist, fakt jsi takový borec ? Nejdřív jsem se lekl, že jsi CIA zpravodajská služba, ale ty jsi C.I.B, tak to moc gratuluju ! Hele tatí, no jak to bude s náma, to zatím nevím, ale fakt jste s mamčou zapracovali, jo, povedli jsme se, tak uvidíme .. já osobně nemám to chození dokolečka a předvádění se moc rád, ale třeba by to byla škoda, když jsme tak povedení :-) , tak se ještě uvidí .. moc gratuluju taťuldo !!

-------------------------------------------------------------

Datum: 03.12.2012 | Vložil: Ben důležité sdělení !!!

Jůůů, tak jsem myslel, že se nikdo dlouho neozval, ale ono to nefungovalo, moc se omlouvám, kdo psal a nic. Já si to teď zkusil a teď jsem to zjistil. Vydržte, dám to do pořádku a zase budeme fungovat, asi už jsme tam těch dopisů měli moooc. Nebojte, všechny jsem je uschoval ..zatím ahoooj, jdu to napravit !!!
Tak jsem ty naše dopisy dal do sekce STARÁ KORESPONDENCE, asi mají tu KNIHU NÁVŠTĚV omezenou, to jsem vůbec netušil a pokud někdo z vás psal po Heidince, která je teď tady poslední, neobjevovalo se to tu, protože to bylo asi plné. Takže jestli je to tak, musím to sledovat a ty staré dopisy budu dávat do sekce STARÁ KORESPONDENCE. Všem kdo psal se moc omlouvám, teď by to mělo být OK. Moc pozdravů všem jezevčíkům a jejich páníčkům !! Ještě prosím, kdyby někdo něco takového do budoucna zjistil, pište to do sekce NAPIŠTE MI mému páníčkovi, ten to dá do pořádku. Jůůů, já se stydíííím !! Pokud si pamatujete aspoň trochu, co jste písmenkovali, napište to znova nebo ne a pište zase novinky !! Já dnes tady nasmolil takový dlouhý dopis pro vás pro všechny a nic, no ale aspoň jsem na to přišel ! Tak pejskům zdar a jezevčíkům zvlášť !

-----------------------------------------------------------------

Datum: 05.12.2012 | Vložil: od Heidinky

Ahoj Brášci a všichni z Říše divů !
Tak u nás konečně nachumelilo, ted se musím pořád soukat do toho "maríńáckého kompletu", ale už jsem si na to docela zvykla.Nachumelilo nám asi 5.cm, a zatím to zvládám, myslím se v tom pohybovat. Jak jste viděli, panička poslala fotky našeho nového psího přírůstku, Německé ovčačky Goldí. Bydlí od nás v rodiném domku, asi 100.m, a na rozdíl ode mne, tak Goldína bydlí v kotci a boudě venku. Brrrr, taková zima, ale ona se už venku narodila, a tak jí to prý nepřipadá divné.Já se můžu večer dívat s páníčem na televizi, zatímco venku chumelí.Zrovna včera mi pustil , "výchovný film pro jezevčíky" Pod Jezevčí skálou.A měla jsem sledovat jak žijí jiní naši nízkonozí kámoši. No nebyla to vůbec žádná legrace, a dokonce jsem se i toho " Broka " bála. Ale vše dobře skončilo. Rozhodně vám kluci doporučuji shlédnout taky, aby jste viděli , že je lepší lézt do nor , nejlépe umělých. a nebo jezdit do lesa s bagrem.Aby byla možná první pomoc.
Už budu končit, jdu ven, dnes jedu s paničkou do banky, třeba dostanu nějaký "peníze"? Tak zdravím všechny brášky, Haryčka, Falca, Tobíka a Beníka, a taky do Říše maminku, tetu, strejdu, babičku a naší vychovatelku Veroniku. Máme se určitě dobře,tak ahooooj
Heidi

--------------------------------------------------------------------

Datum: 05.12.2012 | Vložil: Pro Hedinku

Heidy ahooj, no ta Goldina je skvělá, týjo to máš bezva kámošku..určitě má venku tu boudu nějak zateplenou, jůů, to bych nepřežil v kotci, tam bych nemohl norovat, já mám noru umělou pod dekou v posteli a tam je to boží !! Heidy, to jsi musela být hodná, když jsi se dívala na telku, že jo. Já zatím nemám na telku nějak moc času, když tam něco kloudnýho dávají, lítám po bytě a telka mi může být ukradená a když dávají přenos z parlamentu, usínám společně s knížetem. Mám to ale pohodlnější, pěkně v křesílku...A Heidynko, ty jsi pořád v bance, tak to tam všechno omrkni jak to tam chodí. A taky jim tam občas udělej nějakou loužičku, ať mají co dělat :-) Já v bance ještě nebyl a dost pochybuju, že mě tam páníček někdy vezme, já bych si to tam určitě označkoval, hned bych byl podezřelý a nafocený kamerou a už bych po druhé ostrahou neprošel :-) ... Tak se ségra měj fajn a kdyby jsi něco potřebovala, tak ať ti to páníček koupí až půjdete z banky ... ahooj Beník

-------------------------------------------------------------------------

Datum: 05.12.2012 | Vložil: od Heidi

Jen na vysvětlenou Beníku, do banky chodím "inkognito", tajně, pašujou mě tam v tašce, takže nejsem vidět. Panička se mnou jezdí do města, a tak abych nemusela být /nedej bože někde uvázaná /třeba u zábradlí před budovou , tak jsem jak špion schovaná v tašce. Jinak tam pejsky asi nepouštěj. Stejně tak mám prošlej i obchodák, akorát v oddělení psích mlsek, mi něco jde do čumáčku, a mě se sbíhají sliny.Za chvíli jedeme na adventní koncert s paničkou i s pánem, a já jedu .... no samozřejmě taky, přeci nemůžu chybět. Když jsme prý rodina, tak máme být co nejvíce spolu. A věř Beníku, kam přijdu, tam ze mě mají radost, a chtějí si mě pohladit.Tak ahoj, jdu se projít na zahradu, a taky se musím vyvenčit, aby na mne nepřišel " bobek" během koncertu.
Ahoooj Heidi

---------------------------------------------

Datum: 29.11.2012 | Vložil: Pro Beníka a mé brášky

Zdravím všechny z Říše divů. Dnes jsme s páníčkem byli obejít krmelce, doplnit "papáníčko" pro zvířátka, všechno je připravené , máme spousty ovsa, sena ,řepy,kukuřice a tvrdého chleba . Čekáme jen na sníh ! Dnes jsem ušla , po svých nožičkách , poctivej kilometr ! a to jsem ještě po příchodu domů blbla, jak malé štěně/ vlastně já sem štěně/! tak to můžu.
Dobrou všem " nízkonohým lovcům" a taky do Říše divů.!!!
Heidinka

-----------------------------------------------

Od Heidinky

Datum: 29.11.2012 | Vložil: Pro Beníka a mé brášky

Zdravím všechny z Říše divů. Dnes jsme s páníčkem byli obejít krmelce, doplnit "papáníčko" pro zvířátka, všechno je připravené , máme spousty ovsa, sena ,řepy,kukuřice a tvrdého chleba . Čekáme jen na sníh ! Dnes jsem ušla , po svých nožičkách , poctivej kilometr ! a to jsem ještě po příchodu domů blbla, jak malé štěně/ vlastně já sem štěně/! tak to můžu.
Dobrou všem " nízkonohým lovcům" a taky do Říše divů.!!!
Heidinka

-----------------------------------------------------

pro Heidinku

Datum: 29.11.2012 | Vložil: z Říše divů

Ahoj Heidinko, díky za zprávu a za pozdravy:-)
Jsi šikulka, ujít skoro kilometr je pro tak malého pejska opravdu výkon - a navíc ještě řádit doma:-) Jestli ty to nemáš po své babičce Cherince, její zvyk je, že když se vrátí z dlouhé procházky, která se jí líbila, tak si hned po příchodu domů hraje s hračkami a taky blbne.

Dobrou noc a pohlazení všem velkým i malým pejskům,
Veronika

------------------------------------------------------

pro brášky a jejich smečky

Datum: 28.11.2012 | Vložil: od Heidi

Dnes jsme si s páníčkem četli vaše zprávičky, a řeknu vám , že je to informací , až jsem z toho usnula, jak mě to vyčerpalo.Jak jsem focená v tom oblečku, tak jsem ho měla zatím pouze 2x na sobě, protože prý není ještě tak chladno. Ale brzo ho budu nosit , píšou že už zítra a v pátek má začít mrznout, tak pak budu ráda, že to mám. Není to sice s kožíškem, ale má to být vlhku a vodě odolný.To alespon říkala nám prodavačka. Také mě chválila, jak jsem držela když mi to zkoušely, protože prý většina pejsků nechce nic na sebe navlíkat, nebo se jím pak v obchodě skácí na zem. To se mi ale nestalo.Jo a ten " marínácký vohoz", jak mi psal Beník, tak má z druhé strany psí tlapku, a je to druhá nejmenší velikost, a stál bez koruny pět stovek!!!.Prý to šijou v čechách, tak asi pro to.Dnes jsem dopoledne byla zase ve městě s paničkou nakupovat. Je to fajn, nosí mě do obchodáku, a mě občas z tašky vykoukne jen čumáček. Včera odpoledne jsem zase pro změnu byla s páníčkem na návštěvě u jednoho jeho kolegy/škoda že jsme nevzali foták, příště/, a ten kolega má Českého fouska. V loni s ním pomohl udělat můj páníček lesní zkoušky, a od té doby se navštěvují. Ten pes se jmenuje Argo, je to teda pěknej dacan, já vážím tak akorát 2 kilíčka, a on tak asi 35.kilo.A představ si Beníku, nejdříve jsme se očichávali, pak jsem na něho 2x štěkla, a pak už jem si s ním chtěla hrát. Škoda že on nechtěl, a tak přede mnou pořád utíkal, a vyskočil na gauč, kam já ještě nevyskočím, srab jeden.No neva, pojedeme prý někdy k němu zas.Taky má na dvorku takový divný ptáky s "hnusnou " hlavou, a bylo mi řečeno, že to jsou krůty. Těch jsem se malinko bála, a tak jsem zaknourala páníčkovi u nohy, a to je signál, že chci do náručí. Máme už to nacvičený, např. mokrý ozim na poli, tak do toho teda nejdu, to studí na bříško. Nezabere ani mlska, a tak se musí pro mne páníček vrátit a přenést mne.Třeba časem až mi povyrostou nožičky.Zítra odpoledne jedu s páníčkem zavést pytel chleba do krmelců, tak jedu s ním. U krmelců mě to baví, tam je tolik pachů, že nevím co mám čichat dřív, a vůbec se nechci nosit.Uvidíme jestli nachumelí. To bude pro mne určitě novinka, sice studená, ale ještě nevím, jak se budu v tom bílém studeném chovat. Každopádně , jsem taky ráda doma, a když není počasí, tak sleduji s páníčkem v obyváku z gauče oblíbené pořady na Fisching Hanting , nebo ještě Animal planet. Má to být prý výchovný, alespon pro mne.Tak se mějte všichni pěkně, mí brášci Beník, Haryk, Tobík, Falco a zdravím též svoji rodinu ze které pocházím tam daleko až do "Říše divů" .Občas vzpomínám , jak se asi má má maminka Elsa, a jestli se jí po mě nestýská

dobrou
Heidi

------------------------------------------------

Re: pro brášky a jejich smečky

Datum: 28.11.2012 | Vložil: Beník pro Heidinku

Heidinko, no jasně, ten vohoz máš bezva, určitě se bude hodit až teď bude zima a je vidět, že jsi parádnice, mně když ho zkoušeli, tak byl páníček orosený, protože já jsem dělal všechno pro to, aby ho na mě nedostal. Byla to fajn hra, jen si nejsem jistý, jestli se páníček taky bavil tak jako já :-) Heidy, taky si občas zakňourám, to vždycky, když najednou zjistím, že nejsem středem pozornosti ... Dnes jsem taky potkal na prochajdě jednoho chlupáče, týjo, jsem se k němu řítil, ten dal ocásek mezi nohy a nějak čekal co bude. Já si vzpomněl na blbnutí v Říši, tak jsem hned vletěl pod něj, myslím, že nadšenej moc nebyl, to se mi nelíbilo, tak jsem zakňoural a s páníčkem jsme pochodovali dál. Heidy, to je boží, jak chodíte ke krmelcům, to tam možná někdy potkáte srnky a pak může začít honička jako měla Veronika v lesoparku, že jo ? No jo, jestli nachumelí, tak to pro tebe bude ke krmelcům trochu obtížnější, ale to určitě páníček pozná a v nějakých závějích tě nenechá moc lítat, víš....Tak jo, Heidy, krásnou dobrou, já dám ještě večerní rozběhy po bytě, to miluju, páníček říká, že lítám jako šus, ale on tomu nerozumí, víš, trénuju kratší tratě, kdo ví, kdy se mi to bude hodit :-) Měj se fajn a lovu zdar, ty naše malá lovkyně !

--------------------------------------------------

Beníku!

Datum: 27.11.2012 | Vložil: Falcoušek

Ahoj Beníku,
to jsem ještě jednou já. Prosím tě, koukám tady na tu tvojí novou bundičku a říkám si, to mám ale bráchu frajera! Nechceš mi prozradit, kde ti tu parádu páníčci koupili???
Mně je totiž všechno buď moc malé nebo velké, to jsou ty naše salámové tělesné proporce:))
Tak se měj, dobrou kamaráde!

------------------------------------------------------

Re: Beníku!

Datum: 27.11.2012 | Vložil: Pro Falcouše :-)

Ahoooj, Falco..., no jo, taky jsme nemohli nic sehnat, až páníček narazil na tuhle bundu jak on říká "horská služba". Nejdřív přinesl tu nejmenší velikost a ta mi byla malá, tak s tím šel zpátky a vzal o číslo větší, no a to je skoro ono, jen tam prý našije ještě jeden sucháč, aby mi to nebylo velký kolem těla, víš, aby mi to neplandalo. Barvu měli jen tu červenou, ale nakonec docela dobrý. Prý stála asi 260,- korun, tak to ani na tu nádheru tak drahý nebylo. No a koupil to tady u nás v potřebách pro zvířátka. A ta firma je Tommi Doggies fashion line, stránky mají www.tommi-tommi.cz, ale páníček se na stránky díval a zrovna tuhle tam prý neviděl. Jinak kód téhle bundy je 1341 a velikost 25, zkoušel jsem 1340 s velikostí 20, ta mi byla malá...Tak Falčíku, to je všechno co jsem zjistil, zatím se měj krááásně a řeknu ti, ta koupel v tom sprcháči, no to muselo být super !!

Představ si, já ještě venku moc psích kámošů nepotkal, ale prochajdy si děsně užívám ... dnes jsem vyběhl z baráku, první na ráně byl na zemi vajgl od cíga, no jasně, byl můj !! Pak jsem páníčkovi ukázal jak jsem inteligentní, kdepák nespolkl jsem ho, páníček mi otevřel pusinku, šáhl mi prstem dovnitř, já ho trochu stiskl, ale jen trochu, protože ta inteligence ve mně je, no a on ten vajgl vytáhl a zahodil do koše, protože je taky inteligentní a ví, že kdyby ho hodil zase na zem, zítra by byl opět můj ! :-) Ale mezi námi, ten vajgl nic moc, masíčko od paničky je daleko příjemnější záležitost. Falčíku, měj se náááádherně a čau, Benda !!!

----------------------------------------------

Ahoj všichni!!!

Datum: 27.11.2012 | Vložil: Falcoušek

Zdravím všechny malé čertíky a čertice z Říše divů!
Je to paráda takhle si vždycky přečíst, co bráchové a ségra vyvádějí ve svých nových domovech, už se nemůžu dočkat, až se všichni zase sejdeme a pořádně si pohrajeme. Na procházkách sice občas potkám nějakého jiného pejska, ale to víte, většinou si nejsem jistý, jestli se mu takové malé štěně jako já zalíbí, tak se radši uklidím páníčkům pod nohy a čekám co bude. No a teprve když se ukáže, že ten druhý pejsek je stejně hodný jako já, tak se s ním jdu seznámit. Ale slyšel jsem, že možná brzo pojedu do Prahy a tam se potkám s maminou a ostatními někde v parku, hlavně na Fíka se těším, až si zase zadovádíme! Musím ho pořádně okousat, až se uvidíme, protože když koušu paničku a páníčka, občas tak divně vyjeknou, něco mi říká, že takhle kvičí prasátka, když je my jezevčíci honíme po lese. No tak musím dávat pozor, abych těm citlivkám neukousnul ručičku, ale oni mě pak stejně pomazlí, když na ně udělám psí oči a to mi myslím jde dost dobře!
A teď pozor, musím vám říct novinu! Už vím, co je to sprcha a řeknu vám, je to supr trupr věc...ale pěkně po pořádku...Jednou takhle večer na mě páníčci začali šišlat a hrozně mě hladit a uklidňovat a já pořád nevěděl proč, až jsem se začal bát, jestli náhodou nepojedu k tomu pánovi v bílem plášti, který mě nedávno píchal injekci. Ale to jsem se bál zbytečně, protože místo ven jsme šli do koupelny. Tam mě strčili do takové komůrky se zavíracími dveřmi (prý se tomu říká sprchový kout) a najednou všude kolem mě začala téct voda. A řeknu vám- je to paráda!!!!Cachtal jsem se tam, jazýčkem olizoval tu hadici, co z ní tekla voda, no byl jsem z toho radostí úplně poblázněný, takže když mě pak vyndali a utřeli, pelášil jsem z jedné strany bytu do druhé, rochtal se v pelíšku a vrtěl ocáskem div mi neuletěl!!! Pošlu vám brzo fotky, ať vidíte, jak vypadá pořádně mokrý pes. Zkoušel to už taky někdo z vás, bráškové a ségro???
Tak já se běžím vyvenčit, i když takhle večer se mi po travičce moc běhat nechce, to už jen tak lehce našlapuju, aby mi nebyla zima na nožičky:))
Pac a pusu, váš Falcoušek

--------------------------------------------------------------------

Pozdravy

Datum: 27.11.2012 | Vložil: z Říše divů

Ahoj ,,děti" naše!
moc ráda tady čtu jak se máte, jaké jste šikulky a jak dokážete zlobit svoje páníčky:-) Oni vám to ale jistě rádi odpustí, jednou si vybrali jezevčíka - pejska vysoké inteligence a samostatného myšlení i jednání, tak s tím museli trošinku počítat:-) Víte vůbec, štěňátka, důvod, proč jste tak samostatní a chytří? Je to proto, že plemeno jezevčík bylo vyšlechtěno pro práci pod zemí - pro norování. V noře je tma, číhají tam lišáci a jezevci a takový malý jezevčík musí proto být nejen odvážný, ale i chytrý - aby se v té malé tmavé díře někde pod zemí neztratil a uměl se sám a správně rozhodovat kam jít a co udělat...no a je samozřejmé, že když už je jezevčík (takže i vy - štěňátka) tak chytrý a dokáže se sám rozhodovat, je přece jasné, že nechce jen poslouchat nějaké příkazy a zákazy nás páníčků:-) Proto je jezevčík skutečná osobnost mezi všemi ostatními plemeny.
Heidinka poslala super fotky s divočákem, díky za fotku ve fotogalerii. To ani nevíte, že Haryček už viděl taky divočáka! Ještě než odjel k novým páníčkům do Olomouce, střelili naši myslivci divočáka a nám dovezli kůži (správně škáru) a nožičky (spárky) na trénink pro pejsky. Dospělí jezevčíci se mohli zbláznit, moc rádi trénují stopy a škáru tahají a vyštěkávají, Haryk se ale nenechal zahanbit a obojí očichával - zájem měl a rozhodně se nenechal zastrašit velkým rozměrem škáry:-)

Musím vám ještě popsat naši příhodu z nedělního rána v pražském lesoparku Hostivař. To si jdeme takhle v půl osmé na procházku, v tuhle hodinu bylo všude ticho a klid (většina pražáků ještě spí), pejsci jdou po cestičce pár metrů přede mnou, když v tom se z roští vedle cesty vynoří tlupa srnek. Srnky proběhli přes cestu mezi mnou a jezevčíky, skoro by se dali pohladit, jak ode mě byly blízko, takže je jasné, že jezevčíci byli neodvolatelní a rozběhli se za nimi. Samozřejmě neběželi potichu, takový lovecký pejsek má ve zvyku při sledování stopy štěkat (hlásit), takže lesoparkem se ozýval čtyřtet vysokých hlásků. Já jsem sice díky tomu věděla, kde zrovna asi tak jezevčíci jsou, ale na štěkot se nechali nalákat další pejsci z lesoparku, a protože si nemohli nechat takovou zábavu ujít, pustili se za jezevčíky...pro náhodné přihlížející jistě zábavná podívaná, mě ale do smíchu moc nebylo, protože vím, že v okolí jsou silnice - to už není ta jistota, klid a pohoda když potkáme zvěř na Zbiroze, kde se vím, že se pejskům nemůže nic stát. Po pěti minutách se mi naštěstí podařilo všechny pejsky přivolat zpět a dokončit procházku v poklidu. Místní srnky pejsky v lesoparku potkávají denně a ví, že pejsci (velikosti jezevčíka) je stejně nedohoní, takže uběhnou vždy jen kousek, udělají malý okruh a za hodinku se už zase prochází neohroženě po parku...:-)

Posíláme moc pozdravům všem štěňátkům i jejich páníčkům,
Veronika, Fík, Elsa, Aiofe a Cherinka z Říše divů

----------------------------------------------------

Re: Pozdravy

Datum: 27.11.2012 | Vložil: Pro Veroniku

Tedy Veroniko, to muselo být, ty srnky, živě si vás dovedu představit, to lesopark burácel, to musela být sranda, si dovedu představit Fíka a prosím tě, mamča taky tak řádila ? No ještě, že to neviděl táta, by si řekl "holka bláznivá, co to zase vyvádí" a nebo by se asi přidal, viď, taková příležitost, pobavit se, ta se zase jen tak honem nevyskytne :-)) Víš co, to já už taky trochu hlásím, hlavně po ránu, mám takový hlad, že to prostě ohlásit musím.
Veroniko a inteligenci, tu v sobě opravdu mám, psal jsem to i Falčíkovi, normální plemeno by ten vajgl z cíga spolklo, my inteligentní jezevčíci jen trochu požmouláme a dáme raději masíčko od paničky. No a s tím norováním, máš stoprocentní pravdu, práce ve tmě je mi ohromně blízká. Je fakt, že v mé noře se zatím nepotkávám s jezevcem ani liškou, ale spárky páníčka a paničky jsou taky nádherný ! Občas slyším nějaký výkřiky a spárky mi utíkají a mění polohu, ale jak píšeš, hned se samostatně rozhodnu a dělám "mrtvého brouka" a pak jen slyším, "kde teď je, dýchá vůbec" a když se situace uklidní, hurá zase odvážně do práce. Jen mě zatím mrzí, že jsem ještě neočuchal škáru. Jůůů a Harýk už anooooo, to musí být nádhera ... Tak zdravím do Říše všechny skvělé jezevčíky !! Ahoooj, Beník.

-------------------------------------------------

Tak na mě taky došlo.....

Datum: 25.11.2012 | Vložil: Haryk

Ahojky bráškové, sestřičko, Veroniko a celá moje bývalá smečko!!!
Tak nakonec došlo i na mě, přijeli si pro mě noví páničkové a dokonce už včera... . Mamka Elza z toho byla trochu nesvá, asi tajně doufala, že aspoň já u ní zůstanu. No, ale nedá se nic dělat, život je život a všechna mláďátka se jednou musí osamostatnit.
Cestu ze Zbirohu do Olomouce (tam mám teď svůj nový domov) jsem zvládl na jedničku, pániček mě celou cestu měl na klíně, tak jsem si spokojeně pochrupkával, dokonce mi ani nevadilo, jak tam to lidské mrně, co sedělo vedle mě, furt žvatlalo. Poté co jsme vystoupil z auta jsem se hned způsobně vyčůral, samo, že zatím jako holka, ale to ještě natrénuju. Pak mě dali na takový divný provázek, prý vodítko se tomu říká, či co? No moc se mi to nezamlouvalo, prý si ale budu muset zvyknout.....
A čekalo mě přivítání ještě s posledním členem mé nové smečky s šestiletou holčičkou Barčou. Jé, kdyby jste viděli jakou ze mě měla radost :) Vůbec ze mě nespustí oči, furt mě ňuchňá, hladí,.... Jo a Veroniko, ten pelíšek co jsi mi dala, vůbec nepotřebuju! Prý její klín je pro mě ten nejlepší pelíšek a má pravdu, tam se ale odpočívá, jůva :) Škoda, že zítra musí do školy :( , vůbec nevím jak to bez ní zvládnu. Panička slíbila, že mi to nějak vynahradí, tak se těším, asi bude nějaká dobrůtka, mňam!
No jinak to u nich nevypadá špatně, spousta hraček, polštářků a deček, napapat mi taky dávají, ven se mnou chodí, o zábavu taky není nouze (bodejť aby ne, když se mnou bydlí dvě lidská mláďata), dokonce i nějakou tu loužičku či bobek mimo mi prominou, .... . Jen s tou šňůrou by měli dát pokoj!
Časem pošlu nějakou fotku, pániček říkal, že jsem děsně krásnej a fotogenickej, nevím sice co to přesně znamená, ale za ten první den co jsem u nich strávil mám asi 100fotek, tak asi jakože dobrý!!
Tak zatím se mějte všichni moc krásně, já jdu do hajan, nějak mě zatím všechno rychle unaví a pak usnu ani nevím jak. Váš Haryk.

-------------------------------------------------

Re: Tak na mě taky došlo.....

Datum: 25.11.2012 | Vložil: Pro Harýčka brácha Ben

Teda Harýčku, to jsi mě pobavil, ty jsi jel do Olomouce páničkovi na klíně a on u toho točil tím kulatým kolem ? Týjo, to jsi musel být děsně hodnej, jinak by jste taky mohli přistát hned v tom prvním rybníku u Veroniky :-)) Asi řídila panička, viď, no jasně, aspoň si mohl dát páníček zrzouna (pivko). Jo to mi povídej o té šňůrce, taky si zvykám, ale dá se to, Harýku, neboj, já už jsem dnes pochodoval venku a ani jsem si moc nevzpomněl, že tu šňůrku mám. Tak do Olomouce, jůů, to je ale dálka ! Do Holomóca na tvarožkýýý .. ty ti budou chutnat .. To je bezva, že tam máš lidská štěňata, s těma bude určitě sranda, hlavně se nenech tahat za ocásek ... Fakt 100 fotek, no tak to jsi za hvězdu, a tvař se na těch fotkách jak nám radil Fík, sebevědomě, jsme přece jezevčíci !!! Harýčku, pozdravuj Barču a bacha, máme první zoubky a to jsou jehličky, můj páníček mi někdy říka, pojď sem ty krokodýle, tak jdu a skočím mu na ucho, když krokodýl, tak krokodýl ..Haryku čau a mrkni, jaký má Heidy na sobě vohoz, to je parádnice !!!

--------------------------------------------------

Re: Re: Tak na mě taky došlo.....

Datum: 26.11.2012 | Vložil: Haryk

Ahoj Beníku
jasně že řídila panička, pániček mě přeci na tom klíně celou cestu rukama hladil a ještě k tomu říkal něco v tom smyslu jakože neboj, a budeš v dobrých rukách a tak. Nevím asi nezná jezevčíky, ti se přece jen tak něčeho nebojí, říkal to tak Fík no ne?
Čoveče a dnes jsem si vzal tvá slova k srdci a fakt to s tou šňůrkou není tak hrozný, docela mě to i bavilo se o ní přetahovat a žužlat ji, fakt děsná bžunda.... No a s těma zoubkama si měl taky pravdu, občas to asi nějak neodhadnu, zkousnu asi víc a pak se na mě mračí, ale já za to přeci nemůžu, dyť jsem ještě mimino, no né?
Hele a kde je ta Heidinčina fotečka? Panička říkala, že mi asi taky bude muset nějakej model pořídit, že prý bude ještě větší zima, brrr :(

-------------------------------------------

Pro všechny

Datum: 25.11.2012 | Vložil: od Heidy

Ahojky Beníku , Falco , Tobíku a Haryčku !
Haryček by měl dnes jet domů ! ? Tak at se mu v novém domově líbí , alespon stejně jako nám co už si přivykáme na své nové smečky. Já už sem týden v Rybníku , můžu napsat že se tady už cítím "jako ryba ve vodě". Ten týden utekl tak rychle a stihla jsem poznat tolik nových věcí, už jsem byla i 3x v lese, dokonce jsem dnes jela autem sama na sedadle spolujezdce a koukala se z okna. Ale jen po lese, tam se nemusím poutat. Když jedu do města tak jsem v tašce, co mají na mě, a docela se mi v ní líbí, že občas v ní i usnu. Také mě zvykají doma nechávat samotnou, no zatím jsem byla sama asi hodinu, ale už zítra budu asi hodinu a půl. Snad to zvládnu, někdy jsm dost citlivá a dávám to patřičně najevo knouráním. Hlavně třeba ve 4.hod. ráno, to na mě přijde, myslím tím že musím na záchod a tak knučím, a panička má kabát u postele a vjde se mnou ven a já se vyčůrám, a někdy je i bobek. Ale taky to někdy nestihnu, nebo mí páníci spí tvrdě, a pak teda je loužička. To se taky stává, ale časem to určitě zvládnu. Pak když se ve 4.hod.ráno vyvenčím, dostanu hlad, zblajznu něco z konzervy co mám od Veroniky, a začnu si hrát. Třeba s míčkem, nebo plyšákem. Pískací slepici co jsem měla od narození, mi na noc páníček zabavil, že se prý pak nedá spát. Nemají pochopení, že já se potřebuju rozvíjet, nejen duševně, ale i fyzicky.
U nás včera ráno střelili v lese 3.divočáky, a tak jsem se byla za páníčkem s holkama podívat. Bylo to mládeži "nepřístupno", a ty prasátka vypadala dost hrozivě. Však jsem Beníkovi poslala obrázek. Po pravdě jsem byla z nich dost vyjukaná, a vše se ukáže až budu starší a budu jich prý vidět víc.
Tak se všechny mějte fajn, zdravím všechny své brášky, svoji maminku Elsu, po který se mi možná ještě někdy trošililinku stýská, zdravím celou svoji rodinu v Říši divů, taky svého tatku "Čendu" a nemůžu zapomenout na svoji vychvatelku Veroniku, co nás tak vzorně a pečlivě vychovala.
tak ahoooojkkyyy všechny !!!!

Heidinka

--------------------------------------------------------

Re: Pro všechny

Datum: 25.11.2012 | Vložil: Beník

Teda Heidinko, no to čumím !! To jsou kousci, to jsou monstra, dal jsem tu fotku do Fotogalerie, ale raději trochu menší, z těch prasátek jde fakt strach ... ale asi dobře, jestli máš být lovec, tak si asi musíš holt zvykat, tomu já moc nerozumím, ale tvůj páníček určitě ano... Tak Harýk už jel taky ?? Ach jo, to bude Veronika smutná, ale má tam svoji smečku, tak ji všichni určitě potěší a my ji budeme psát, to je jasný !!! Teď si musím jít hrát, jojo, tak budu pokračovat zase za chvíli ...Ahoooj Tak a jsem zase tady, no ta podzimní bunda, týjo, ta je boží, to musím ukázat paničce. Je fakt, že tobě jako lovci by asi ještě víc do lesa slušela ta maskáčovka, ale to by jsi nebyla vidět. Takhle až tě prasátko uvidí, bude si myslet, že jsou v lese mariňáci a zdrhne :-)) Nene, bezva, zima ti určitě nebude ..Teď jsem koukal, že napsal Harýček, ještě jsem to nečetl a musím mu taky odepsat, víš, ségra, mám teď honičku ... Měj se krásně, moc ti to sluší !

------------------------------------------------------

Ahoj děcka!

Datum: 23.11.2012 | Vložil: Čenda

Ahoj Beníku, Heidi, Tobi, Haryčku a Falco!

Jsem váš taťka a v rámci toho, jak vás celou dobu z povzdálí sleduji (a bedlivě a nehodlám v budoucnu polevit ;-) ) musím říci, že jsem na vás všechny hrozně pyšný!
Přestěhování k novým páníčkům jste zvládli skvěle a zjevně jim děláte jen radost - tak to má být! Však vám také Veronika s maminkou Elsou páníčky pečlivě vybírali a zjevně se zadařilo.
Beníku - tvým páníčkům moc děkuji za tyto stránky. Díky nim můžeme být všichni v kontaktu a stále vědět co se s kým děje. Slyšel jsem, že většinou je taťkům a jejich páníčkům celkem jedno jak se jejich děti mají, nicméně já i moji páníčci to vidíme zcela jinak.
Takže zde máte kontakt na mou stránku v databázi KCHJ:

https://databaze.kchj.cz/detail/0/82661-caspian_dogabo/

Krom mých úspěchů je zde kontakt na mě a mé páníčky. Kdykoli by kdokoli zavítal k nám do Vršovic, jste srdečně vítáni. Kdykoli by jste chtěli s něčím pomoci či poradit, jsem vám k dispozici, ačkoli vím že Veronika s maminkou Elsou vám určitě pomohou také. Je fakt, že zatímco Veronika s Elsou jsou chovatelští profíci, já jsem před třemi lety začínal s páníčky absolutně od nuly, takže jsou možná věci, které jsou pro Elsu s Veronikou "automatické", zatímco naše smečka se tím musela prokousávat.
Děcka - mějte se krásně, báječně a své páníčky si hýčkejte. Přeji vám všem šťastný a báječný jezevčí život.

S pozdravem

Čenda

Ps.: Heidy, ta vojenská ponožka je epesní nápad. Páníčkovi gratuluji ;-) Má panička prohlásila že "jako dobrý, ale potkat to v lese... ;-) "

-------------------------------------------------------------------

Re: Ahoj děcka!

Datum: 25.11.2012 | Vložil: Ben tátovi

Jůůůů, ahooooj, tatiiii, to je skvělé, že jsi se ozval,no anooo ty náš Caspiane !!! Bezva, že nás tu můžeš sledovat, viď, a hele, jak zjistíš, že děláme něco špatně, tak nás hnedle sprdni, to je jasný. To víš, jsme ještě štěňátka, tak nám musíš taky něco odpustit, ještě všechno neumíme, ale děsně se snažíme, abychom tobě ani mamče nedělali ostudu. Jasně, něco do nás hustila Veronika od malička, něco nás naučila celá její smečka no a teď přišel čas, kdy se musíme začít starat společně s novými páníčky sami o sebe. A já si myslím, že to půjde, tati, neboj. A to je skvělé, že kdyby něco, můžeme se obrátit na vás, Veroniku a tebe, a že nám poradíte s tím, s čím si nebudou vědět rady naši páníčci...Tak tati, za všechno děkujeme, to že jsi tady s náma je nádherný a měj se krásně, jsi skvělej táta !!!

----------------------------------------------------

Pro všechny

Datum: 23.11.2012 | Vložil: Ben

Halóóó zdravím všechny bráchy a Heidy ! Včera mi říkal páníček, pokud chcete, že mu můžete poslat občas nějakou fotku, abych ji mohl dát tady na ty moje stránky. To by nebylo špatný, co říkáte ? Tak jak se vám bude chtít, kdyby jo, tak prý to máte poslat na jhak@atlas.cz No, vyřídil jsem co jsem měl a jdu si hrát. Panička mi dala včera balonek na šňůrce a to je děsně bezva hračka, mohu doporučit, blíží se vánoce, napište si Ježíškovi, ať se snaží ... :-) ... Tobíku, tobě jsem odpověděl, najdeš to někde dole, omlouvám se, přehlédl jsem tě ...

-----------------------------------------------------

Pro " Beníka "

Datum: 20.11.2012 | Vložil: Od Heidinky

Ahojkýýý,
dnešek byl pro mně moc zvláštní a rušnej den !! Představ si , panička si mne ráno vzala do mé přenosné tašky, co si na mě pořídila.Vyrazila se mnou ráno do města , stavili jsme se do banky zaplatit účty, a pak jsme jeli za páníčkem do jeho práce. Byla jsem z toho pěkně " vyvalená ", tolik cizích lidí, a těch pachů všude kolem. Každý si mě chtěl pochovat, jako bych byla nějaké "mimino". Ale přiznám se , že mi to ani nevadilo, a že sem se jim naolizovala jejich lidské čumáčky. V práci jsem byla skoro hodinu, a představ si Beníku, asi to nebudu mít placené. Přitom mi všichni tam tvrdili, že tam chodí jen pro peníze. Ale neva, jak jsem v poledne přijela dom, tak byli u nás hned 2 kamarádky mojí paničky, a tak jsem byla obdivovaná další 2.hodiny. A to vůbec není konec! Beníku ve tři odpoledne přijel páníček z práce, a jela jsem s ním prodávat klobásy z divočáků . na jejich mysliveckou chalupu. Potkala jsem skoro dalších 15.nových lidí, a už v tom mám pěknej zmatek. Zase jsem šla z náruče do náruče, tentokrát ale ne už rozjásanejch sentimentálních paniček, ale byla jsem hodnocena přísným okem různých pejskařů, co mají také lovecké psy. Také jsem 2 nové psí kámoše potkala naživo. Páníček mi říkal že nemusím mít strach, oni jsou řádně očkováni,odčerveni a nemají blešky, jako ti pejsci z ulice.
Navečer jsme ještě jeli do města nakoupit, a poprvé!!! jsem se vykakala na veřejnosti! byl to zážitek, udělat bobek na trávník u parkoviště u Kauflandu.Ted je večír, a doma jsem "padla za vlast " , myslím tím do pelíšku. Obložená hračkama, a určitě se mi zdají sny alespon takové , jako Maxipsu Fíkovi.
PS: s tou modou je u mne taky problém. Nic tak malé v psí konfekci jsme nesehnali, jen nějaký představ si Beníku růžový komplet z thermo látky. No brrrrr, růžová, to by se snad ke mě nehodilo, já prý mám být lovec, stopař a bojovník s divočáky, a tak růžová ani ve snu!!!
Prý by mi stačila ustřihnutá páníčkova zimní vojenská ponožka. Sice to není nic od Versaceho, ale do přírody se to šikne!
Už skoro spím, a tak tě zdravím Beníku, také zdravím všechny své brášky a nemůžu zapomenout taky na svoji rodinku z "říše divů" v čele s Veronikou. Jistě měla obavu jak se budu mít, ale zatím si nestěžuju. Je to tu fajn, dokonce i ten lehce ignorantní kocour mě už bere na vědomí , a já si už na něj občas štěknu, aby věděl, že nejsem žádná hračka, ale budoucí "lovec"
tak dobrou všem....................Heidinka

------------------------------------------------------------

Re: Pro " Beníka "

Datum: 20.11.2012 | Vložil: Beník

...teda ségra, já koukám zase jak králík z klobouku, ty jsi byla v bance ??? No to se picnu, týjo, ještě, že ji zrovna nikdo nepřepadl, to jsi měla s paničkou kliku a jak tu píšeš, to jsi fakt měla den ! Prodávat klobásky, jůůů, tam to muselo vonět a z divočáka, ještě, že jsi neochutnala, byla by jsi děsně divoká ! A udělat bobek před obchoďákem, to je můj sen. Heidinko, z tebe bude bojovník ? No to mě podrž, taková bezva holka a lovec a bojovník, to nechápu, ale asi to pro tebe bude bezva hra jen nevím, že jsi si vybrala zrovna divočáky, takový monstra ? Já teď bojuju s hladem, si nedovedeš představit jak mě chutná a jak tu píšeš o těch klobáskách, to tu slintám jak mimino....No jo, ta móda je děsná, ta růžová, no to fakt neber, ježišmarjá lovec kanců v růžové bundě, to si nenech dát na sebe, já módě moc nerozumím, ale ružovou fakt ne. To ta vojenská fusekle, to je asi fajn nápad, páníček už tu pro mě taky nějakou hledal. Jinak jsem se dozvěděl, že páníčci od Falca prý sehnali nějakej krásně malinkej svetr přímo na nás.. Falco, zeptej se kde to koupili, to by se nám s Heidy určitě taky líbilo ! ...Takže sestřičko bojovnice, to je dobře, že dáváš kocourovi o sobě vědět, hračky pro kocoury tedy opravdu nejsme ... krásný večer všem jezevčíkům na světě !! Ben

--------------------------------------------------

Pozdrav Beníkovi

Datum: 21.11.2012 | Vložil: Tobík

Ahoj Beníku a ostatní sourozenci.Minulý čtvrtek jsem byl také na očkování a musím říct,že to vůbec nebolelo - vlastně jsem si štípnutí ani nevšiml,protože si mě všichni chtěli pochovat a říkali jak jsem krásnej.Ale to já dobře vím,panička mi to říká pořád.Taky říká jakej jsem ,, velkej" chlap - mám chlupatý hrudníček,dlouhé fousky a chrápu(no to asi každej,kdo spí na zádech,ne).Taky už jsem přibral,vážím 2,1 kg -ale s jídlem si dost vymýšlím a konzervičky mi tedy vůbec nejedou.Loužičky dělám poctivě venku na trávníčku a někdy i doma na podložku,jak mě to učila Veronika,jen s hovínkama je prý problém - nejraději je dělám u páníčka v pracovně,kde je pěkný koberec.Takže venku vydržím a v momentě ,kdy zahlédnu otevřené dveře do pracovny tak...Na zahrádku chodí páníčci často a já musím pokaždé s nimi - asi se tam sami bojí a já je ohlídám.S kocourem už začíná být zábava,vždycky,když na něj štěknu svým hlubokým hlasem,tak na mě koukne a odkráčí.Jednou mě nechal žužlat jeho ocasek a já ho za to pustil k mističce.Jak to máte se spaním?Kde spíte?Už je někdo v posteli?Já rád spím celý večer,ale kolem 3-4 ráno mi to už stačí a chci společnost.Dnes v noci se na mě panička obořila a řekla,že musím zůstat v pelíšku,žádné hraní a mazlení - tak jsem s ní ráno nemluvil.Hned měla starost jestli mi něco není,nebolí bříško,nemám hlad?S tím polštářem u gauče to máte vychytaný,to u nás nejde,ale já stejně nemám problém se na gauč či křeslo dostat-stačí si sednout před páníčky a smutně kouknout a šup,už jsem nahoře.Myslím,že se nám spolu bydlí moc dobře,jen to spinkání musíme vyladit.Mějte se všichni moc pěkně a napište co u Vás nového TOBÍK

---------------------------------------------

Re: Pozdrav Beníkovi

Datum: 23.11.2012 | Vložil: Pro Tobíka

Jůůů, Tobíku, si představ, že jsem úplně přehlédl Tvoje krásný psaníčko. Tak to vezmu od konce .. s tím spaním, já jsem se s tím moc nepáral a moje panička taky ne. Prostě Bonda, ta tu bydlela přede mnou, ta byla postelová a já to převzal po ní. Takže u mě je to tak, že mě páníček večer utahá :-) Oba jsme na koberci, blbneme, páníček se z koberce ještě při tom stihne koukat na bednu, to nechápu, máme spolu daleko zajímavější pořady na koberci. No a když mě to přestane bavit, jdu si lehnout. Pak spím tak do 11 hodin, probudím se, jdu na průzkum a chvíli si pohraju. No a pak začne nejlepší část nočního života, "norování" v posteli. ... Tobí, můžu doporučit, není nic příjemnějšího než se prohánět v čistých dekách. No a když mě norování přestane bavit, to už jsem takový vláčný, panička mě uloží vedle sebe a spím tak do šesti hodin ... teď s tím jídlem, Tobíku, já nejvíc miluju suchý bobíky, ty krásně vržou mezi zoubky a ty bych, kdyby mě nekrotili, mohl jíst celý den.Taky mi moc chutná umleté masíčko, konzervy mám taky, ale ty jsem ještě neochutnal, tak jsem zvědavý jak mi budou šmakovat. Hovínka, no jasně, to víš, že na koberec je to pohodlnější, já jsem si doma našel jedno místo na dlažkách a tam to vždycky položím. Páníček je spokojený, že to najde vždy na stejném místě :-) Podložky jsou fajn, ale taky se mi to vždycky na ně nepodaří :-) ... To je bezva, že s kocourem začínáš dobře vycházet, musí si holt zvyknout, že teď jste doma dva. Takže Tobíku, hlavně si pamatuj, že jsme jezevčíci a že máme svoji hlavu, takže neřešíme koberce, neřešíme podložky, až z nás budou dospěláci, tak si holt budou muset páničci koupit koberce nové :-)), krize, nekrize ... moc Tě zdravím a závidím ti zahradu ... Benda.

----------------------------------------------------------

Re: Re: Pro " Beníka "

Datum: 21.11.2012 | Vložil: od Heidinky

Hezký večer Beníku, a také všem jezevčíkům .
Dnešek nebyl takový hektický jako ten včera. O rozruch se dnes hlavně postaral jeden malej "špunt" , asi roční dítě Šimon, které bylo dnes u nás na návštěvě, se svojí maminkou , která je kamarádkou mojí paničky. No řeknu ti Beníku, že kocour je slabej odvar toho , co na mě tenhle mrnavý zástupce lidský smečky chystal. Až musely dospěláci zakročit, jinak by mě asi přetrhl na dvě půlky, a byla bych Heidinka I , a Heidinka II. Ted už aspon vím co je zač, a až znova příjde , tak se někde " zanoruju", aby mě nenašel , tyran jeden.
Ted ale odbočím, nevím jak ty, nebo mí brášci, bobek se mi daří dělat až na nějaké vzácné vyjímky venku, dokonce i loužičky dělám na dvorku u zahrady, jen když mí páničci spí, tak stihnu vyrobit jednu až dvě loužičky v nestřežené noční době někde uprostřed bytu. Většinou to objeví páníček když ráno první vstává, a to dost brzo, a loužičky vysouší vlastními ponožkami.Tedy když je nevidí. Je prý těžký se na mě zlobit, hlavně když vidím jak vysušil loužičku ponožkou, tak já nelením, doběhnu k němu a začnu ho olizovat. A je po všem. Říká mi že vypadám jak " chodící bagetka" a to pěkně propečená. To myslel tím že jsem taková tmavá.Ale já se určitě polepším!!! Nevím jak ty Beníku, a brášci jak to mají, já první dny docela podložku na čurání viděla, ale ted si jí moc nevšímám, a spíš chodím s páníčkama ven, pokud to stihnou.
Ten svetřík zní lákavě, aby to na mě nějako neplandalo, to víš musím držet figuru,...
Zítra jde můj páníček odpoledne k naším sousedům zabíjet divočáka z domácího chovu, a já nevím jestli mám jít s ním nebo ne.Bude to " drastárna", a nevím jestli to není až od 18.roků!!! Abych neměla Beníku nějaký noční děsy. Bude to něco pro mne nezvklého, ale prý je to normální život. Taky mám slíbeno že tam můžu chodit, se na ty divočáky dívat, a prý je štěkání na ně dovoleno, ba že prý dostanu za to ještě nějakou mlsku. Mají jich ještě asi 10 v ohradě, a tenhle si prý vytáhl nejkratší sirku. Nerozumím tomu, ale časem to určitě pochopím,snad.
Jo abych nezapoměla, tak jsem dnes Beníku absolovala "očistnou kůru", má nejmladší ošetřovatelka 15.letá Míša, to je páníčkova nejmladší dcera mi udělala kompletní manikůru, prokartáčovala kožíšek, vyčistila očička a namasírovala bříško. to prý pro lepší trávení. Asi půjdu ještě před spaním. tak asi dopíšu a letíííííím ven ! dobroooouuu!!!!!!!!!!
všem jezevčíkům , bráškům a taky Veronice !!!

Heidinka !!!

-------------------------------------------------------

Ahoj!

Datum: 20.11.2012 | Vložil: z Říše divů

Ahoj Beníku, Heidi, Tobi a Falco!
Čteme jak dobře se všichni máte u nových páníčků:-) Se všemi štěňátky zůstaly paničky první dny doma a věnují se jen jim (to aby se takový malý jezevčík pořádně rozmazlil) :-)
Haryček, který je ještě u nás v Říši divů, pojede domů v neděli dopoledne, určitě sem taky napíše o své nové smečce...velkým pejskům jsem zatím neříkala, že i Haryček odjede, bylo by jim to líto. Co od nás odjela Heidi, začaly si Elsa s Aiofe hlídat Haryčka jako poklad a neustále s ním jedna z nich je - moc dobře jim došlo, že štěňátka odjíždějí a asi se rozhodly, že to poslední si už pořádně pohlídají.


Fík, Elsa, Aiofe i Cherinka posílají moc pozdravů všem štěňátkům a těší se někdy na viděnou!
Veronika
---------------------------------------------------

Re: Ahoj!

Datum: 20.11.2012 | Vložil: Beník

Veroniko, ahoooj, no jasně píšeme si tu a je to bezva. Aspoň všichni víme co je nového a jak se nám u nových páníčků vede. Pořád vzpomínáme, jak to bylo fajn, když jsme v Říši divů společně blbli, jak to bylo fajn když nám mrňatům všichni pomáhali, abychom se v tom světě my, jezevčičí štěňátka dobře orientovala .. Jojo, ufrnkli jsme do světa a teď už to všechno záleží jen na nás a našich páničcích. Moc zdravím Harýčka a jůůů už se taky těším, jak nám tu napíše !! ... Fík, mamča, Aiofe i Cherinka a táta Čenda jsou naše vzory a určitě se budeme snažit, aby z nás vyrostli stejně vzorní pejsci. Veroniko, všechny je pozdravuj a velký dík také tobě, víš .... Ben

---------------------------------------------------------

Ahoj Beníku !

Datum: 19.11.2012 | Vložil: Od Heidinky

Čau klucí , čtu jak se máte , a jsem z toho trošku zmatená. " Já byla včera odpoledne s mými novými páníčky už v lese!" . Jeli jsme tam autem, tak jezdí pořád , ale v lese jsem se hrabala už v listí, a očichávala spoustu nových pachů a věcí. Můj páníček říkal , že v lese je pro mne bezpečno, nechodí tu žádní pejskaři, a kromě divočáků , lišek a srnek tu nic nepotkáme. Tak se nějaký infekce přenosný na mě , prý nemám bát. Jediné na co páníček dával pozor, aby mě neodnesl jestřáb. To by bylo zlý. Ale pryč z lesa, dnes jsem byla u pana doktora a dali mě injekci. No to byl šok, pěkně jsem zaječela, prý jak malá hysterka. Ale jinak vše bylo ok, dostala jsem od sestřičky v ordinaci nějaké dobré granulky, abych se odreagovala, zalezla jsem do svého přenosného pelíšku, a byl klid. Ted už je večer, a asi budu spát, i když dnes v noci jsem se v jednu hodinu vzbudila, musela jsem totiž na záchod, pak jsem se napila a už jsem neusnula. Chtěla jsem si hrát s balonkem, ale zhasli , že se prý ráno vstává do práce. Tak jsem ještě chvíli "norovala " za sedačkou v obýváku, a pak jsem usnula.Už umím couvat z " nory" , páníček mi říkal, že se mi to jednou bude hodit, a nechává mě být, prý abych si uměla poradit sama. Tak chvíli brečím, ale pak najdu způsob a vylezu.No ale ted už se poběžím ven vyčůrat, mrknu na našeho kocoura co se od mého příjezdu přestěhoval na židle, stoly, parapety a jiná vyvýšená místa, a dolů slejzá, jen když já jdu ven. Je docela srandovní, ale je to jen kočka, a nás "jezevčíky" prostě nemá. Už jen proto, že je mu už 6.let, a ještě se nenaučil přijít k páníčkovi na zavolání, kdežto já včera v lese si běhala svobodně a volně. Pokaždé když jsem k páníčkovi doběhla, tak mě chválil, a dostala jsem nějakou mlsku, tak to docela šlo. Uvidím jak mi to půjde dál. Tak dobrou Beníku, jdu spát. Také zdravím své další dva brášky Falca i Tobíka, a poslední kdo je ještě u maminky je Haryček. Tak dobrouuuu!!!!!!
Heidi

----------------------------------------------------

Re: Ahoj Beníku !

Datum: 19.11.2012 | Vložil: Beník

Heidynko, no to je paráda, fakt už jsi byla v lese ? Ty jsi ale holka šikovná !No na to já se děsně těším ! Tady se asi ta paní doktorka "počuvajka" bojí,že je tu dost kamarádů a že ještě nemám imunitu a já nevím, co má pořád za připomínky .. ale tak dlouho doma já to prostě nevydržím, přemluvím páníčky a vyrazíme taky někam k lesu. Jo tvůj páníček má pravdu ...A Heidy, co že to říkal, jestřáb ? Kam by tě nesl, tak pořádně zaštěkám, případně ho kousnu do zobáku a skočím páníčkovi do náruče :-) Dělám si srandu, jestřáb je asi nebezpečný, je to dravec viď, tak to řeknu páníčkovi, aby taky dával bacha, jen mám takový pocit, aby jestřába páníček vůbec poznal, víš co, řeknu mu ať mrkne na internet a podívá se na něj. Tak pigáro jsi dostala, no jo, jsi holka, tak jsi kvikla, to je normální. Hele Heidy, týjo, ty už se učíš doma norovat ? Já noruju taky rád, ale v posteli, to panička kolikrát ani neví kde tam jsem a pozoruje, kde se deka pohne, tak to je taky bezva hra. No to já když někam zalezu a nemůžu se otočit, tak taky couvám :-) Hele, kocoura ignoruj, když se nechce kamarádit, jeho chyba, třeba někdy seskočí, to pak bude mazec, viď :-) A Heidy, představ si, začne zima a já nemám co na sebe. Panička říkala, že prý něco musím mít, aby mi nekašlal zadek, tak vůbec nevím co si vezmu, protože kdyby mi kašlal zadek, to by mi vadilo. Uvidím, snad panička s páníčkem něco vymyslí. ... Tak Heidynko, jdu se taky natáhnout, dnes jsem toho naběhal, že mi bolí packy... Dobrou noc, Heidy, dobrou noc bráchové a dobrou všem páníčkům a paničkám, kteří se o nás starají aby náš život s nimi byl jedna velká radost ! Haryku, tobě taky dobrou, pozdravuj Veroniku a celou její smečku !! Čau Ben.

---------------------------------------------------------

Ahoj Beníku

Datum: 19.11.2012 | Vložil: Falco

Ahoj brácho !!!

Jak se ti daří u nových paníčků ? Mě si odvezli už ve čtvrtek, ale ze všech těch nových věcí jsem byl tak vykulenej, že ti píšu až teď...
Povím ti to pěkně od začátku:
Ve čtvrtek přijeli zase ti dva milí lidé, jak nám vozili vždycky pamlsky, ale tentokrát přivezli i tašku, byli jsme s Heidi zvědaví a i Ifina a Haryk se za námi přisli podívat, pak jsem se šel naobědvat, no a potom chtěli abych si tam prý vlezl jenom já, tak jsem si říkal, že budu mít konečně pelíšek pro sebe a ochotně jsem naskočil, ale to jsem ještě nevěděl že jedu z Říše divů do jiný říše divů.
V autě mi bylo pěkně smutno, ale naštěstí jsme jeli jenom kousek za kopec, do Kladna, takže za chvilku přišlo na řadu zkoumání novýho bytu.
Objevil jsem tu dva pelíšky a spoustu hraček, takže jsem usoudil že nejlepší bude když si je všechny do jednoho nanosím.
Strašně rád chodím běhat po zahrádce, je sice malá, ale přišel jsem na to, že je někdy lepší čůrat tam, ale bobek dělám radši doma :-)
Akorát než se stačím venku pořádně rozkoukat, tak už si mě nesou zpátky, prý abych se nenastydnul...
Jo víš že se dá přes polštář vylézt na sedačku :-)
Dneska jsem byl u pana doktora, dostal jsem injekci, ale ani nevím vlastně kam, a byl jsem statečnej a vůbec jsem nebulel.

Tak pozdravuj svoje páníčky a drž se !!!

Falco

------------------------------------------------------------------

Re: Ahoj Beníku

Datum: 19.11.2012 | Vložil: Beník

Falcoooo, anooo, tak ty jsi už taky dorazil domů, no bezva, a taky máš dva pelíšky, to máme všichni, jů to je pelíšků !! Hele, Kladno, rudá záře nad Kladnem :-), to už máme naštěstí za sebou, viď ... týjo, to je paráda ..Můj páníček zná moc dobře kladenský divadlo, jůůů, tam se prý nachodil .. No tak to máme k sobě blízko, Falco, týjo já nemám zahrádku a tak děsně se mi už chce ven, když si vzpomenu na Říši, jak jsme blbli na zahrádce všichni dohromady s celou smečkou a Fík, jak nás tam učil a dělal s náma blbiny, se picnu jak mně už se chce strašně ven. A doktorka prej, "tam sú hlodavce a majů choroby" a že bych to všetko olizoval, no to určitě, mám svoje páníčky na olizování přece, takhle mi to říkala a já ji nerozuměl, ale páníček mi to přeložil. Falco já dostal pigáro někam do stehna, taky jsem nebulel, jsme přece z Říše a tam se nebulí .. no jasně, nastydnout nesmíme, to bychom dostali rýmičku a znáš to jak je to u chlapů ... jůůů, taky jsi přišel na to jak se dostat na sedačku ? Já to taky zkusím, no jasně, na nás jezevčíky si nepřijdou !! Falčíku, jsem moc rád, že jsi se ozval, hele, to je paráda, že si můžeme psát, já jsem z toho nadšenej...tak se měj fajn, zase si napíšeme, viď...ahooooj bráško !!!

--------------------------------------------------------

Pozdrav Beníkovi

Datum: 17.11.2012 | Vložil: Heidy

Ahoj " brácha", tak jsem dnes odcestovala od své smečky kde jsem se narodila . Jela jsem daleko autem , až jsem skončila v "Rybníku". teda né ve vodě, ale v malé vesnici u České Třebové.Bydlím tady v bytě, a mát taky dva pelíšky.I když ještě nevím kde dnes , to je první noc budu spát.

Navečeřela jsem se, způsobně se vyčůrala na podložku, a začlo seznamování s mým novým spolubydlícím kocourem "Šmoulou".Zatím mně přehlíží, a dělá že mě nevidí. Nevím jestli budeme kámoši, na to je příliš brzo.Ale můj minulý předchůdce s ním bydlel v pohodě. Ten byl ovšem veliký pes, a já sem zatím malá holčička, ale určitě vyrostu , a nebudu se nějakého kocoura přeci bát. Čekají mne daleko větší zvířata, říkal můj nový páníček, něco co vypadá jako liška a divoké prase. Ale to vše má ještě čas.

Půjdu za chvíli na kůtě, "co to plácám kočičího", půjdu spát do pelíšku., jako způsobný lovecký pes. Jen nevím, jestli v něm vydržím až do rána, a jestli se mě nebudou snažit začít rozmazlovat.Jsem prý " sladká k nakousnutí ", tak abych se radši měla na pozoru, nebo nevím. Už zívám, a nějako se mi podlamujou packy, půjdu spinkat. Tak Beníku dobrou, tvá sestřička Heidi.

------------------------------------------------------

Re: Pozdrav Beníkovi

Datum: 17.11.2012 | Vložil: Ben

Jůůůůůůůůůůů, sestřičko naše nádherná, jůů tak už jsi taky doma ! Se picnu fakt, taky máš doma kocoura ?? Heidy, Tobík taky, to máte bezva ! Týjo to jsem se lekl, "skončila jsem v Rybníku", vždyť ještě ani nevíme, jestli umíme plavat, zeptám se Fíka, ten ví všechno. Dá rozum, kocourů se nebojíme, to je jasná věc. Heidy, to mi pak vyfoť to liškoprase, to by mohlo být skvělej kámoš :-) Neboj, nebudou do Tebe kousat, to se jen tak mezi páníčky říká, to znamená, že jsi pěkná holka a aby ne, jsi přece po mámě, to je jasný ... Jo a packy, ty se mi taky podlamujou, to když lítám z místnosti do místnosti a nevím co dřív, to se mi pak packy podlomí tak, že padnu a chrním a chrním. S tou podložkou mám malinko problém, někdy to fakt nevyjde a šup, je to na koberci. Veronika radila, že má panička koberce odstranit, jůů, to neeee, miluju rohy koberců, fakt Heidy nádhera, ten roh, když chytnu, to si u toho tak krásně zavrčím :-) .. Heidy, díky, že jsi dala vědět, měj se krásně a zase někdy napiš, čau, Ben.

-----------------------------------------------------

Pozdrav Beníkovi

Datum: 13.11.2012 | Vložil: Tobík

Ahoooj Beníku,tak už jsem taky u nových páníčků a je to paráda - pořád mám co prozkoumávat.Bydlí tu se mnou i velkej kocour,ale zatím jsme se moc neseznámili.On dělá ,že mě nevidí no a já se vnucovat nebudu,že-je totiž hroozně velkej.Nejlepší je to na zahradě,dnes je venku sluníčko,tak chodíme na krátké procházky.Pelíšky mám dva , ale stejně je to nejlepší spát paničce na klíně .Měj se moc hezky,zase se ozvu Tobík

------------------------------------------------------

Re: Pozdrav Beníkovi

Datum: 13.11.2012 | Vložil: Ben

Jůůů, ty se máááš, kocoura, to já tu nemám ! Ale máš pravdu, nevnucuj se Tobi, nejsme žádná ořezávátka, kocour je velkej, ale my jezevčíci jsme zase chytřejší :-). Anoo, taky mám dva pelechy, ale jasně, u paničky na klíně je to lepší, to můj páníček říká taky :-). Tobi, jsem rád, že jsi se ozval, jupíííí, prozkoumávej, já taky zkoumám a nevím proč páníček pořád někam leze a uklízí přede mnou všelijaké šňůry, když je to tak skvělá hračka, že jo ? Tak jo, já se taky ozvu, Tobíku a užívej zahrady ! Čau

-------------------------------------------------------

Pozdrav Beníkovi

Datum: 11.11.2012 | Vložil: Z Říše divů

Moc zdravíme Beníka v jeho novém domově!
Vím, že má skvělé páníčky s pochopením pro štěněčí lumpárny, u kterých se bude mít Ben moc dobře!:-)

Veronika a jezevčíci z Říše divů

--------------------------------------------------------

Re: Pozdrav Beníkovi

Datum: 12.11.2012 | Vložil: Beník

Jůůůůů, to mám radost !! Anoooo, zatím se tu mám bezva, to víš, Veroniko, ta smečka tady je o dost menší, ale zase se všechna pozornost soustředí na mě, to taky není k zahození :-) Teď se zase chystám na očkování, ale už vím co to je, tak se ani nebojím, díky za ty hračky, co jsi mi s sebou dala, ne že bych tu neměl, ale to víš, jsou to vzpomínky ..Tak se mějte fajn a zase mi napiš co je nového v Říši, já budu psát na svém webu, tak o mně budeš mít přehled !! Veroniko, díky !!!! Ahooooj ! Ben.