Můj deníček - nový domov

-------------------------------------------------------

30.12.2012. Autoškola ...

Dnes se páníček rozhodl, že mě musí naučit jezdit autem. Vzal jsem si záchranářskou bundu, páníček moji tašku a huráááá do garáže.  Posadil mě v té tašce na zadní sedadlo, tašku ještě upevnil bezpečnostními pásy. já si připadal jak když jsem v raketě a chtějí mě vystřelit na měsíc :-)

Páníček sedl dopředu a vyrazili jsme. Abych řekl pravdu, nic moc, trochu jsem si zakňoural, ale přetrpěl jsem to než páníček zastavil a vysvobodil mě z toho skafandru. Šli jsme se projít, to bylo bezva, protože jsem to tam neznal a tak mě děsně bavilo poznávat nové věci a toho nového čuchání !!! Vrátili jsme se zase k autu, to víte, že se mě do toho skafandru zase moc nechtělo. Po dvou pokusech, kdy jsem vždycky, než páníček sedl k volantu, opustil tu nesvobodu, se páníček rozhodl, že budu jezdit volně na zadním sedadle. Tam nemůžu nikde spadnout, zadní sedadla jsou na doraz k předním a tak páníček jen moji taškou ucpal mezeru mezi jeho sedadlem a spolujezdcem, abych neskočil dopředu a tak jsme jeli zpátky. Jízda to byla mnohem příjemnější, měl jsem to vzadu celé pro sebe a tak to bylo fajn. Taky jezdíte autem ? Napište mi jaké máte zkušenosti s jízdou v autě  !!! 

29.12.2012.

... no tak páníčku, teď mě fotíš, jo ...

26.12.2012

... dnes jsem tu měl návštěvu, no to bylo, nevěděl jsem kam dřív skočit a koho dřív poctít krásným kousnutím do nohy. Bylo to dšsně fajn, Linda si se mnou hrála nejvíc a tak jsem jí tu dal co proto :-) Bylo tu veselo, no jo, všechno se to točilo kolem mne, tak jsem se předváděl jak jen to šlo. Lítal jsem z pokoje do pokoje a z klína do klína :-). No a když všichni odešli, stál jsem za dveřma a kňoural. Najednou tu byl děsný klid, tak jsem si lehl a odpočíval. Byl jsem urajtovaný jak zákon káže ..

25.12.2012.

... teda, tohle musíte vědět, teď jsme přišli z venku, potkali jsme nějakou dámu, ta šla na bobek a prý "to je krásný štěňátko, to je vánoční dárek ?" Teda Fíku, slyšel jsi to, jestli prý jsem vánoční dárek, ... to přece každý drsnosrstý jezevčík pozná, copak jsem byl zabalený ve vánočním papíře ? Páníček pravil, že nejsem, no vidíš Fíku, tomu to pálí, co, koukne a vidí .. raději jsme šli dál, aby se dáma nezačala vyptávat třeba jestli nejsem čistě náhodou Ježíšek, to zase každý drsoň ví, že ten přece chodil už včera .. Tak zatím ahoooj ...

 

24.12.2012.

... tak konec světa 21.12.2012, chválabohu nedorazil. To by mě taky naprdlo, těsně před Vánoci, jsem se nemohl dočkat, až si začnu rozbalovat dárky. Páníček celý den říkal, že jako fakt neví, jestli ten Ježíšek dorazí a jestli jsem si napsal co bych chtěl. Páníček upadl, jak bych si mohl napsat, když mi nepůjčili žádnou tužku. ... Od rána to u nás moc vonělo, panička kmitala po bytě a na nás prej "běžte ven, ať se mi tu nepletete". Tak jsme s páníčkem vyrazili na obchůzku. Počasí se zbláznilo, tak jsme šli pěkně na lehko a bylo to bezva, jako v dubnu, no jo, vánoce a 12 stupňů ! Obešli jsme tady okolí, já hledal nějaké krmelce, abychom dali také zvířátkům, jako Heidynka, ale potkali jsme jediné dva krmelce Alberta a Billu no a to byly ještě ke všemu krmelce pro lidi. Pak jsem potkal Pitbula, páníček říkal tomu páníčkovi od Pitbula, jestli prý mě nepřekousne. Tak, že ne, že se těší na kapříka a mně nic neudělá. No pro jistotu jsem si držel odstup, ta velká telata moc nemusím :-) .. A pak přišel Štědrý večer .... jůůůů, to jsem si rozbaloval dárečky ...

a když jsem se k nim dostal, jůůůů to jsem si pohrál, to bylo boží !!!

A když už mě to trochu unavilo, šel jsem si odpočnout, ale jedině s novou hračkou od Ježíška

16.12.2012 - 3. měsíce

Štěňátko kg
Ben 3,50
Falco 3,40
Harýk 2,90
Tobík 2,80
Heidy 2,10

 

12.12.2012.

... teď vám musím napsat zase zážitky z dnešního očkování. Nebudete tomu věřit, fakt si snad na mě zasedli :-) Prostě už mám pocit, že tomu očkování snad nebude nikdy konec. Si představte, ještě musím 9. ledna na nějaké, prý poslední očkování proti vzteklině, se picnu, to jsem myslel, že dostanu dnes, ale to se prý dělá až mi budou tři měsíce, tak asi upadli na hlavu, protože tři měsíce nám přece budou  za 4 dny, ne ? To bych určitě přežil, kdyby mi to píchli dnes ! No jo, dnes tam nebyla "počuvajka", ale pan doktor, který byl fajn, protože se neptal "čo vám chýbá". Poslechl mě, trochu prohlédl, pak mě nevím proč zvedl nad hlavu a dívali jsme se spolu upřeně do očí :-), pak mi ostříhali se sestřičkou drápky, foukli to pigáro, dali mi s sebou nějaké dobrůtky no a teď jsem doma a jsem děsně nemocnej, protože jsem chlap a znáte to s tou rýmičkou u chlapů .. Takže teď si lehnu a už se nemůžu dočkat 9. ledna, kdy mě snad  píchnou naposled, abych už od toho píchání měl konečně pokoj... Tak se zatím mějte, jezevčíci !

-------------------------------------------

10.12.2012

... a dnes krásně nachumelilo, "páníčkůůů, udělej mi kouli..", ta bunda je super, lítal jsem v tom sněhu a vyžadoval na páníčkovi, aby mi házel koule ze sněhu, to byla hra, kouli jsem vždycky krásně rozporcoval a páníček zase udělal novou, skvělá hra na prochajdu ve sněhu, to vám teda povím ..

------------------------------------------

 

1.12.2012

... venku je -2, a my, horská služba, jsme vyrazili na akci. To, že byla jinovatka, tak to jsem vůbec nevnímal, páníček říkal, že by to chtělo na krk soudek s rumem a mohli bychom zachraňovat zmrzlé lyžaře. Bunda mi sedí, po malé úpravě je skvělá a už si ji i docela v klídku nechám obléct, víš, Heidynko, stejně jako ty. Obešli jsme náš rajón, na zmrzlého lyžaře jsme nenarazili a já z té záchranářské akce dostal děsnej hlad.

... najedl jsem se, tedy naházel jsem to masíčko do sebe, jako bych týden nejedl, protože na mě čekala nová hračka, které jsem musel dát co proto ...

no a znáte to, najednou to bylo silnější než já, v telce šel přenos z parlamentu ...

-----------------------------------------------------

26.11.2012

Teď budu psát hned od začátku, ať nemusíte rolovat. ... Konečně jsem se taky dočkal !!!! Páníček mi přinesl novou bundu. Nejdřív pravil, že ty hadry na nás pejskách nevidí moc rád, ale řekla to Veronika a ta se musí poslouchat, že jo Čendo ! Ženský mají vždycky pravdu, to je zásada č. 1 a když ji náhodou nemají, platí zásada číslo 1. ... No tak už ji mám, vypadám v ní jak záchranář od horské služby, páníček nejdřív říkal, ježišmarjá červenou, ty jsem si už užil dost, ale nakonec usoudil, že zase až tak červená není, hlavně, že na ní nemám srp a kladivo, to by prý páníček nepřežil, tak to nechápu. ... Malinko se bude muset upravit, abych v ní mohl mezi lidi, ale v zásadě ji můžu. Kapuci to má odepínací, tu si budu dávat jen když budou fujavice. Páníček pochází z Krkonoš a říkal, že kdybych měl ještě brýle a Rossignoly, můžu do Špindlu na modrou ! To myslel sjezdovku. Tak a teď se na ten skvost mrkněte, zvlášť si všimněte slušivých, zeštíhlujících, reflexních proužků, to je teď poslední móda :-) a velikost mám 25, 20 mi byla malá  :

------------------------------------------------

Tak a tady teď bydlím, to mě ukázal páníček z okna, je fakt, že v Říši jsme měli les hned za barákem, ale tady to taky nebude daleko. Páníček říkal, že tu bydlela Bonynka a ta že chodila do lesa moc ráda a to byla holka ! To já budu taky chodit rád, Fík říkal, že v lese je to bezva, protože je tam všude hodně klacíků a panička zase říkala, že tam rostou houby. ... Falco, jestli to budeš číst, mám tu bezva hru. Ráno, když jde páníček do práce přetahujeme se o tkaničky od jeho bot, je to super, páníček zaváže, já rozvážu, super hra !!! A ještě něco, spal jsem dnes v posteli, no to bylo něco, ale nikomu to neříkej, je to jen mezi námi jezevčíky, jasný !

-----------------------------------------

13.11.2012.

Dnes jsem si našel bezva zábavu, s paničkou jsme prali. Když jsme prádlo věšeli, panička ho měla v takové umělohmotné nádobě na zemi. Jsem se rozběhl, hup, a přistál jsem na té kupě prádla, kde jsem si chtěl spokojeně ožužlávat ta voňavá trička. To se paničce,nevím proč, nějak nezdálo, tak mě sundala dolů. Nenechal jsem se odradit, jsem přece jezevčík a hup znovu, nádherná hra ! Fakt je, že jsme s paničkou to prádlo věšeli dost dlouho :-)

----------------------------------

.... jo a taky se mi líbí u páníčka na křesle, jen musím dát bacha, aby ze mne nebyla placička, když se páníček blíží ... a Veroniko, ta myška mě děsně baví ..a hele, asi budu postelovej, no jo, zatím nevím jak venku, ale v posteli budu norovat určitě !!

--------------------------------------

14.11.2012.

.. a v největším hraní mě dnes přišel navštívit David, povídá čau Bene, tak jak to jde ? Páníček po něm chtěl, aby mě vyfotil s něčím, z čeho by bylo vidět jak jsem velký, tak se mrkněte jestli se mu to podařilo ..

.. s hořčicí, to je taková kejda, kterou si všichni páníčkové a paničky dávají k párečkům, no nevím, zatím jsem neochutnal, ale snažil jsem se ..

a koukal jsem, v Říši byl zase táta, jůůů, škodááá, copak to tam těm bráchům a Heidy asi říká, já si myslím, že to spočítal a nějak mu tam někdo scházel, kdopak asi ?? :-)) Já to vím, Tobi, víš to taky ?

-----------------------------------------------------

Ahoooj všichni, tak jsem se zase dostal ke psaní. Ale co vám teď napíšu, to budete koukat ! Si představ, hele, že mě vzal páníček zase na očkování. Já nevím, co pořád mají s tím očkováním, no jo tak jsme vyrazili. Já ve fungl nové tašce, vystrčil jsem hlavu, aby mi venku něco neuteklo a páníček se mnou pochodoval někam, kde se to prý všechno bude odehrávat.

Vstoupili jsme do místnosti a hned se ozvalo "Čo vám chyba ?" Koukal jsem jak králík z klobouku, nerozuměl jsem, ale páníček na to pravil "očkování". Mně teda chyběla jen ta myška, co mi s sebou páníček nevzal."Tak ho postavtě na váhu" Dostal jsem se konečně z té fungl nové tašky na něco, co se začalo trochu pohybovat a někde to ukázalo 2,50 kg. Týjo že by tolik, pomyslel jsem si, ale už jsem stál na nějakém pohyblivém stole. Paní doktorka "počuvajka" se mnou vyjela trochu výš, aby se s páníčkem nemuseli moc ohýbat. Pak si strčila cosi do oušek a mně druhý konec s takovou plackou snad na břicho. To mi přišlo jako bezva hra a oba s páníčkem měli co dělat, abych jim z toho stolu neutekl. No zkrátka, "počuvajka" chtěla vidět oči, tak to jsem ji neukázal v žádným případě, nemusí taky vidět všechno. Pak ouška a všechno možný až se nakonec přiblížila s tím, proč jsme tam vlastně šli a už jsem měl jehlu v zadku. Pak nám dlouze vyprávěla co bude dál, já tomu nerozuměl a páníček si to stejně nepamatoval, tak bylo dobře, že nám všechno zaznamenala do té knížky, kterou mi Veronika dala s sebou. No a doma pak jsem byl děsně nemocnej, to musím, jsem přece chlap a my chlapi snášíme každou rýmyčku daleko hůř než holky. Lehl jsem si a raději všechno zaspal. Zdálo se mi jak  paní doktorka "počuvajka" vypráví "ako nemám nič lízat, pretože hlodavce majů všetky druhy chorób".

---------------------------------------------

Ahoooj všem, tak jsem zase tady, protože tohle musíte vědět .. Včera už to můj páníček prostě nevydržel a vyrazil se mnou ven. No to bylo novinek, to bylo čuchání, nááádhera. Hned jak jsme vyběhli, potkali jsme cizí paničku s kočárem a vedle ní cupitalo malé lidské štěně, v ruce si drželo suchý list ze stromu a to bylo něco pro mě. Fík nás naučil na zahradě všechny takové lístečky očuchat, případně i uklidit no a já si na to vzpomněl ! Dovedete si představit jak to dopadlo. Vyskočil jsem a už jsem měl lísteček v hubě. Ta panička pravila, že to nevadí, najdou si prý nový, ať si s ním pohraju, protože jsem taky štěně. No a tak jsme šli dál, pak že mi páníček taky zkusí vodítko. Nejdřív jsem nechápall, proč mě chce připojit k takový šňůře, ale brzy jsem to pochopil. Můj pohyb byl najednou omezený, tak to teda nevím proč ???. Takovýho čuchání a takový ponížení, hned jsem začal tu šňůru kousat, my jezevčíci a vodítko ? Tak to tedy ne ! Zachránila mě zase nějaká panička, která vykřikovala "jůů, takový krásný štěňátko" a prý jestli si mě může pochovat. Pak mi páníček našel krásnej klacík, to byla paráda, hned jsem ho začal porcovat...Když jsme přišli domů, paničku zajímalo jestli jsem čůral. Co je to za otázky, jasně, že jsem čůral, panička byla spokojená a odměnila mě svačinou. Všechno jsem to snědl a šel si lehnout. Musel jsem si v hlavě srovnat všechno, co jsem venku viděl. Prochajda to byla skvělá !

--------------------------------------